Wounded Warrior Half & 10K 2011

Age Group Results

June 12, 2011


Results by No Limits Timing LLC (email hutch26.2@gmail.com) No Limits Timing, LLC


Men: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

10K

Overall Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ashley Waterman Flower Mound TX 1842 15 4 41:27.9 41:33.0 6:41/M
Top

Overall Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ann Comstack The Colony TX 1373 41 7 42:29.9 48:50.2 6:51/M
Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Priscilla Reese Arlington TX 1574 53 56 52:47.9 52:52.2 8:31/M
Top

Female 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Oneida Knoll Richardson TX 1367 0 454 1:45:23.2 1:46:27.7 17:00/M
Top

Female 1 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Natasha Roquebert Highland Village TX 1837 14 78 55:44.6 55:50.0 8:59/M
2 Kaycie Sien Fort Worth TX 1739 10 402 1:27:15.6 1:28:20.2 14:04/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rachel Gleason 1420 17 34 49:15.3 49:30.7 7:57/M
2 Rebecca Gleason 1421 15 116 58:44.1 58:59.5 9:28/M
3 Sarah Bundy Frisco TX 1845 18 148 1:00:40.8 1:01:09.5 9:47/M
4 Shelby Varvel Grapevine TX 367 18 300 1:11:48.1 1:12:18.5 11:35/M
5 Samantha Howard Columbus TX 1570 18 358 1:18:48.6 1:19:49.5 12:43/M
6 Bianca Hill Carrollton TX 1514 15 374 1:21:58.1 1:22:25.5 13:13/M
7 Lindy Pearce Shreveport LA 1793 19 394 1:26:03.1 1:26:13.2 13:53/M
8 Bethany Pearce Shreveport LA 1791 18 436 1:35:33.9 1:35:44.7 15:25/M
9 Brittany Howard Columbus TX 1571 16 448 1:42:20.9 1:43:22.0 16:30/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kara Brooks Hurst TX 1958 20 28 48:24.9 48:37.2 7:48/M
2 Amanda Brooks Hurst TX 1957 24 31 48:34.1 48:46.5 7:50/M
3 Foley Rovello Arlington TX 1895 21 58 52:58.4 53:19.2 8:33/M
4 Rebecca Vrla Denton TX 1921 23 76 55:04.4 55:20.7 8:53/M
5 Samantha Gibson Fort Worth TX 1559 23 89 56:55.4 57:19.7 9:11/M
6 Amy Frost Dallas TX 1775 24 104 58:04.9 58:33.0 9:22/M
7 Abby Wagnon 1409 22 151 1:00:55.9 1:01:23.7 9:50/M
8 Alayna Payne Southlake TX 1973 23 157 1:01:30.4 1:01:57.5 9:55/M
9 Ashley Meyka Fort Worth TX 1542 24 165 1:02:01.6 1:03:13.7 10:00/M
10 Melissa Burgess Dallas TX 1883 22 179 1:03:12.9 1:03:26.0 10:12/M
11 Mallory Johnson Fort Worth TX 1720 23 203 1:04:26.8 1:04:46.0 10:24/M
12 Cally Underwood Dallas TX 1897 22 223 1:05:24.4 1:05:52.2 10:33/M
13 Reina Martinez Irving TX 1737 21 330 1:15:18.1 1:15:55.7 12:09/M
14 Janna Legere Edmond OK 1917 24 388 1:24:32.6 1:25:24.5 13:38/M
15 Brooke Butcher Dallas TX 1907 24 390 1:24:33.6 1:25:26.5 13:38/M
16 Kimberly Haynsworth Garland TX 1812 24 391 1:24:35.6 1:25:28.5 13:39/M
17 Amanda Williams Carrollton TX 1401 23 398 1:26:54.1 1:27:32.0 14:01/M
18 Katelyn Creech Frisco TX 1647 23 413 1:28:21.9 1:29:15.7 14:15/M
19 Jenna Hot Sachse TX 1964 23 414 1:28:22.4 1:29:15.7 14:15/M
20 Nicole Mims 1028 22 417 1:28:48.6 1:29:27.0 14:19/M
21 Pamela Stanton Dallas TX 1659 23 425 1:32:46.6 1:33:25.5 14:58/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lisa Barber Bedford TX 1905 28 52 52:03.6 52:17.2 8:24/M
2 Jessica Weingartner Austin TX 1878 27 53 52:09.1 52:17.0 8:25/M
3 Jessie Rosenberger Denton TX 1747 25 66 53:44.3 54:11.2 8:40/M
4 Dreu Falkowski Dallas TX 1865 25 81 56:11.1 56:28.0 9:04/M
5 Teal Perez Carrollton TX 1652 28 86 56:41.8 57:16.2 9:09/M
6 Elizabeth Lynch Plano TX 1651 27 87 56:46.3 57:21.7 9:09/M
7 Erin Chapman Irving TX 1520 27 95 57:19.9 58:13.0 9:15/M
8 Danielle Richards Fort Worth TX 1765 28 107 58:05.9 58:30.0 9:22/M
9 Amanda Holdbrook Dallas TX 1752 29 124 59:15.1 59:40.7 9:33/M
10 Vanessa Deggins Baton Rouge, LA 1938 28 127 59:22.1 59:42.0 9:35/M
11 Katherine Van-Ess Fort Worth TX 1913 25 135 59:58.4 1:00:08.2 9:40/M
12 Megan Haight Dallas TX 1699 29 141 1:00:21.1 1:00:55.2 9:44/M
13 Andrea Eubank 1983 25 142 1:00:22.6 1:00:42.5 9:44/M
14 Lauren Golleher Tom Bean TX 1693 26 150 1:00:47.6 1:01:04.7 9:48/M
15 Danielle Micun Dallas TX 1960 28 164 1:02:01.4 1:02:55.0 10:00/M
16 Amber Thomas Dallas TX 1405 27 186 1:03:29.4 1:03:36.0 10:14/M
17 Rachel Hecht Copperas Cove TX 1566 25 189 1:03:36.6 1:04:25.2 10:15/M
18 Sarah Dekany Lewisville TX 1927 25 195 1:03:55.6 1:04:59.5 10:19/M
19 Kacee Church Hurst TX 1904 26 196 1:03:58.1 1:04:27.2 10:19/M
20 Sheetal Bhaga Lewisville TX 1695 29 199 1:04:06.1 1:04:13.2 10:20/M
21 Heather Frye Denton TX 1653 26 205 1:04:30.1 1:04:48.7 10:24/M
22 Nikita Bhakta Dallas TX 1619 28 209 1:04:43.4 1:04:50.2 10:26/M
23 Kristin Flores Weatherford TX 1635 28 214 1:05:02.6 1:05:20.5 10:29/M
24 Cindy Echevarria Dallas TX 1941 29 226 1:05:53.6 1:06:42.2 10:38/M
25 Laura Mazol Dallas TX 1587 29 233 1:06:20.1 1:07:01.5 10:42/M
26 Lauren Rozanski Dallas TX 1691 25 245 1:07:27.3 1:08:18.5 10:53/M
27 Kristi Levingston Haslet TX 1604 25 246 1:07:27.6 1:07:51.2 10:53/M
28 Jessica Hawkins Fort Worth TX 1612 25 252 1:08:00.1 1:09:07.2 10:58/M
29 Brenna Athens Rockwall TX 1736 25 253 1:08:00.4 1:09:07.5 10:58/M
30 Meredith Inman Frisco TX 1771 26 270 1:09:14.6 1:09:30.7 11:10/M
31 Kayci Prince Plano TX 1782 27 271 1:09:19.4 1:09:35.5 11:11/M
32 Kim Cano Coppell TX 1968 25 272 1:09:24.9 1:09:51.5 11:12/M
33 Kathryn Black Fort Worth TX 1666 25 274 1:09:41.3 1:09:54.5 11:14/M
34 Karla Guffey Garland TX 1634 29 290 1:11:26.1 1:12:09.5 11:31/M
35 Reena Bhakta Coppell TX 1620 29 291 1:11:30.3 1:11:37.7 11:32/M
36 Diana Lopez 1994 27 296 1:11:34.6 1:11:59.5 11:33/M
37 Michelle McFadyen Dallas TX 1772 25 308 1:12:23.4 1:13:21.2 11:40/M
38 Rebecca Burgess Irving TX 1757 26 309 1:12:53.1 1:13:07.0 11:45/M
39 Eileen Anderson 1990 28 339 1:16:08.9 1:16:41.7 12:17/M
40 Karen Land Arlington TX 1931 26 340 1:16:32.6 1:17:08.2 12:21/M
41 Katie Sanderson Choudrant LA 1711 26 364 1:19:55.9 1:20:34.2 12:53/M
42 Ivonne Canterbury Lewisville TX 1822 29 383 1:23:10.6 1:23:46.7 13:25/M
43 Meagan Williams Houston TX 339 27 387 1:24:30.1 1:24:52.0 13:38/M
44 Traci Mazurek Austin TX 1724 27 408 1:27:36.9 1:28:17.2 14:08/M
45 Lauren Lake Mckinney TX 1378 25 409 1:27:40.1 1:27:51.0 14:08/M
46 Brittany Haman Denton TX 1898 25 418 1:28:49.1 1:29:27.5 14:20/M
47 Megan Sanders Dallas TX 1810 28 419 1:29:20.6 1:30:01.2 14:25/M
48 Kemi Rogers Rockwall TX 1813 29 426 1:33:10.6 1:33:23.5 15:02/M
49 Rebecca Clark Fort Worth TX 1794 29 446 1:40:12.6 1:40:54.5 16:10/M
50 Hazel Boyes Frisco TX 1722 29 465 1:49:48.9 1:50:38.2 17:43/M
51 Priscilla Maldonado 1307 25 477 2:05:36.9 2:06:59.2 20:15/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lauryn Ratcliff Wichita Falls TX 1906 30 11 44:37.1 44:44.7 7:12/M
2 Stacey Simonek Irving TX 1716 34 40 49:44.1 49:58.7 8:01/M
3 Christy Polito Irving TX 1963 31 55 52:42.4 52:50.7 8:30/M
4 Ginny Alexander Euless TX 1641 33 72 54:13.6 54:48.0 8:45/M
5 Lauren Gandielle 1416 30 118 58:47.6 59:13.5 9:29/M
6 Sumer Jordan Arlington TX 1639 34 120 58:49.6 59:44.0 9:29/M
7 Judie Eggl Frisco TX 1918 34 131 59:40.9 1:00:07.0 9:37/M
8 Sarah Jane Lara 1395 34 136 59:58.6 1:00:22.0 9:40/M
9 Tammie Suski Euless TX 1916 33 193 1:03:38.4 1:04:08.7 10:16/M
10 Wendy Lampier Murphy TX 1650 31 197 1:03:59.4 1:04:39.7 10:19/M
11 Rebecca Barnett Arlington TX 1708 34 200 1:04:07.4 1:05:18.7 10:20/M
12 Stephanie Cole Royse City TX 1787 30 204 1:04:28.9 1:05:04.5 10:24/M
13 Ashly Pleasant 1309 30 212 1:04:59.4 1:06:55.2 10:29/M
14 Catherine Maurer Richardson TX 1933 31 216 1:05:10.9 1:05:55.2 10:31/M
15 Marybeth Conlon Dallas TX 1642 31 217 1:05:12.6 1:05:39.5 10:31/M
16 Lauren Bostwick Savannah TX 1505 33 218 1:05:17.9 1:05:53.5 10:32/M
17 Tae Fraser Arlington TX 1952 32 219 1:05:19.4 1:06:24.7 10:32/M
18 Danielle Roseberry 1993 30 228 1:05:59.1 1:06:21.0 10:39/M
19 Phoebe Courcy Plano TX 1610 34 240 1:07:15.8 1:08:07.0 10:51/M
20 Sally Christian Fort Worth TX 1886 33 241 1:07:16.4 1:08:22.2 10:51/M
21 Claudia Belcher Dallas TX 1755 32 262 1:08:38.9 1:09:43.0 11:04/M
22 Audrey Ross Arllington TX 1854 34 282 1:10:26.6 1:11:04.7 11:22/M
23 Rachael Frieser 1403 30 283 1:10:27.9 1:11:00.7 11:22/M
24 Valerie Coin Watson Bedford TX 1589 30 286 1:10:48.1 1:11:56.5 11:25/M
25 Kaley Rhodes Euless TX 1900 33 288 1:11:11.4 1:11:36.0 11:29/M
26 Jenifer Dobrotka Roanoke TX 1953 30 292 1:11:30.9 1:12:27.5 11:32/M
27 Jamie Gatzki 1382 33 297 1:11:36.1 1:12:01.2 11:33/M
28 Ashley Defranco Frisco TX 1728 33 298 1:11:37.8 1:12:15.0 11:33/M
29 Sarah Dornback Dallas TX 1727 34 332 1:15:43.1 1:17:36.0 12:13/M
30 Tam Le Garland TX 1674 33 333 1:15:52.8 1:17:06.7 12:14/M
31 Amanda Tift Dallas TX 1673 31 334 1:15:53.1 1:17:07.2 12:14/M
32 Traci Ratliff Lewisville TX 1602 32 335 1:16:01.4 1:16:52.5 12:16/M
33 Selvi Sivagurunathan The Colony TX 1853 32 344 1:17:15.2 1:17:49.8 12:28/M
34 Nimira Karamali Carrollton TX 1820 31 346 1:17:29.9 1:18:07.7 12:30/M
35 Ericka Diaz Cedar Hill TX 1521 34 347 1:17:33.3 1:18:28.5 12:30/M
36 Samantha Carter Conroe TX 1530 30 351 1:17:42.1 1:18:41.7 12:32/M
37 April Fuquay Irving TX 1731 34 360 1:19:01.4 1:20:11.2 12:45/M
38 Lisa Saenz Rockwall TX 1613 31 375 1:22:00.6 1:22:13.5 13:14/M
39 Jessica Magee Dallas TX 1936 34 379 1:22:09.9 1:23:17.7 13:15/M
40 Cinber Link Richardson TX 1342 31 380 1:22:20.6 1:23:09.7 13:17/M
41 Tami Sundquist Lewisville TX 1595 34 381 1:23:06.1 1:23:48.0 13:24/M
42 Denise Gara Dallas TX 1646 32 384 1:23:55.6 1:25:00.0 13:32/M
43 Sondra Sien Fort Worth TX 1738 33 401 1:27:15.4 1:28:20.2 14:04/M
44 Kathleen Tucker Grapevine TX 1564 33 406 1:27:32.4 1:27:59.7 14:07/M
45 Krista Giggy Dallas TX 1735 31 429 1:33:16.9 1:34:30.7 15:03/M
46 Tara Claybrook 1385 32 433 1:34:51.9 1:35:40.2 15:18/M
47 Autumn Foster Lewisville TX 1821 30 434 1:35:16.6 1:36:24.5 15:22/M
48 Priscilla Flores Garland TX 1645 31 443 1:39:47.1 1:40:01.2 16:06/M
49 Kristina Kerchief Benbrook TX 1507 30 458 1:46:56.6 1:48:02.7 17:15/M
50 Natalie King Dallas TX 1002 30 478 2:13:47.9 2:19:43.7 21:35/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kelli Johnston Dallas TX 1332 36 22 47:06.1 47:19.5 7:36/M
2 Carolyn Kerins Dallas TX 1341 39 49 51:38.1 51:59.5 8:20/M
3 Beatrice Chester Dallas TX 1773 38 70 54:06.6 54:35.7 8:44/M
4 Lauri Griffith Dallas TX 1937 37 80 56:06.4 56:35.7 9:03/M
5 Linda Basil Mansfield TX 1819 39 84 56:34.1 57:02.7 9:07/M
6 Janine Marshall Frisco TX 1369 35 115 58:42.8 59:09.0 9:28/M
7 Robin Ramirez Arlington TX 1333 38 125 59:15.1 59:47.7 9:33/M
8 Sarah Schultz Richardson TX 1974 35 132 59:43.6 1:00:16.5 9:38/M
9 Traci Mabry Montgomery TX 1655 35 143 1:00:28.8 1:01:23.2 9:45/M
10 Marian Metivier Mansfield TX 1329 37 144 1:00:29.1 1:00:57.5 9:45/M
11 Keila Beasley Rowlett TX 1753 39 146 1:00:34.4 1:00:59.7 9:46/M
12 Jodi Boyd Arlington TX 1800 36 154 1:01:17.4 1:02:27.7 9:53/M
13 Lexi Cecil Greenacres FL 1965 36 159 1:01:38.4 1:02:11.7 9:56/M
14 Brandy Judd Monroe LA 1583 36 166 1:02:09.6 1:02:43.0 10:01/M
15 Kimberly Cheney Dallas TX 1940 39 176 1:02:57.6 1:03:24.2 10:09/M
16 Araceli Rey Fort Worth TX 1616 39 182 1:03:21.4 1:03:31.5 10:13/M
17 Michelle Cheney Dallas TX 1939 39 187 1:03:29.8 1:03:56.7 10:14/M
18 Melanie Royle Mckinney TX 1535 36 188 1:03:35.6 1:09:47.7 10:15/M
19 Rebecca Bateman Dallas TX 1536 37 191 1:03:37.4 1:04:43.7 10:16/M
20 Monika Flood Dallas TX 1568 35 202 1:04:18.4 1:04:36.5 10:22/M
21 Brenda Buske Arlington TX 1922 35 207 1:04:33.6 1:05:30.7 10:25/M
22 Andrea Stephens Fort Worth TX 1814 38 221 1:05:19.6 1:06:25.0 10:32/M
23 Sunshine Ewers Allen TX 1769 37 222 1:05:21.8 1:05:33.0 10:32/M
24 Katrina Shackelford Garland TX 1581 35 229 1:06:01.7 1:17:25.8 10:39/M
25 Tasha Grounds Keller TX 1630 37 237 1:06:43.1 1:07:50.2 10:46/M
26 Samantha Castillo Lewisville TX 1363 38 238 1:06:52.1 1:07:07.2 10:47/M
27 Heather Hernandez Destrehan LA 1389 36 242 1:07:18.9 1:08:29.0 10:51/M
28 Teresa Gardner Ft Worth TX 1844 39 268 1:09:11.6 1:10:20.5 11:10/M
29 Concepcion Reyes Ft. Worth TX 350 38 276 1:10:06.4 1:10:28.0 11:18/M
30 Julie East Arlington TX 1947 35 277 1:10:10.9 1:10:54.2 11:19/M
31 Missey Chavez Denton TX 1831 39 287 1:11:07.9 1:11:22.2 11:28/M
32 Nicole Vazquez Lewisville TX 1827 39 299 1:11:41.6 1:12:15.0 11:34/M
33 Denise Banks Dallas TX 1588 35 301 1:11:58.1 1:16:06.2 11:36/M
34 Shelley Cameron Allen TX 1316 38 302 1:11:59.6 1:12:44.5 11:37/M
35 Sarah Hendrickson Allen TX 1511 37 303 1:12:04.6 1:12:49.7 11:37/M
36 Melissa Caplinger Keller TX 1830 35 311 1:13:28.3 1:14:01.5 11:51/M
37 Gale Hackshaw 1399 37 318 1:14:22.1 1:15:29.2 12:00/M
38 Amy Clifton Double Oak TX 1761 37 342 1:17:10.9 1:18:13.7 12:27/M
39 Dequitta Fields Grand Prairie TX 1582 35 361 1:19:08.4 1:23:16.7 12:46/M
40 Valerie Gilbert Plano TX 1885 35 363 1:19:55.3 1:20:54.7 12:53/M
41 Ann Labarge Southlake TX 1516 39 370 1:20:15.9 1:21:19.0 12:57/M
42 Dannel Mayhall Rockwall TX 1554 37 378 1:22:07.9 1:23:21.5 13:15/M
43 Mary Brown Irving TX 1903 35 385 1:23:56.4 1:24:44.7 13:32/M
44 Renee Lewis Keller TX 1348 37 393 1:24:50.6 1:26:57.0 13:41/M
45 Laura Baumann Dallas TX 1783 37 395 1:26:23.1 1:27:10.7 13:56/M
46 Ann Best Justin TX 892 36 396 1:26:28.1 1:27:09.0 13:57/M
47 Dana Pontillo Irving TX 1912 38 411 1:27:50.6 1:29:05.2 14:10/M
48 Tiffany Fullman Mckinney TX 1934 36 416 1:28:47.6 1:29:26.5 14:19/M
49 Mary Anise Anna TX 1528 36 437 1:36:06.6 1:36:19.2 15:30/M
50 Rachel Voitle Houston TX 1572 35 457 1:46:09.8 1:47:10.2 17:07/M
51 Beth Snyder Irving TX 1562 39 468 1:52:08.6 1:53:15.7 18:05/M
52 Victoria Swink Arlington TX 1577 37 469 1:52:24.1 1:57:01.5 18:08/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Susan Smith Arlington TX 1797 43 71 54:08.1 54:16.7 8:44/M
2 Victoria Martin Flower Mound TX 1592 41 73 54:17.3 54:25.0 8:45/M
3 Veda Miner Lewisville TX 1867 40 103 57:56.6 58:08.5 9:21/M
4 Belynda Warner Grapevine TX 1556 40 162 1:01:56.1 1:03:01.2 9:59/M
5 Carmen Castro 1311 40 171 1:02:34.4 1:02:51.7 10:05/M
6 Lucinda Ayala Prosper TX 1774 44 183 1:03:22.4 1:04:03.0 10:13/M
7 Jessica Miller Keller TX 1888 40 220 1:05:19.4 1:06:24.5 10:32/M
8 Ramona Favela Arllington TX 1856 42 243 1:07:22.1 1:07:59.7 10:52/M
9 Jill Wilson Flower Mound TX 1609 40 249 1:07:47.6 1:08:49.5 10:56/M
10 Prisca Morrison Plano TX 1833 44 254 1:08:00.6 1:08:43.5 10:58/M
11 Sarah Vaught Flower Mound TX 1654 40 256 1:08:10.9 1:09:16.2 11:00/M
12 Marcia Doyle Irving TX 1701 40 280 1:10:16.6 1:10:38.7 11:20/M
13 Jennifer Maloney Covington LA 1406 40 284 1:10:28.6 1:11:01.0 11:22/M
14 Caryann Schoenfeld Plano TX 1729 41 304 1:12:09.4 1:12:27.7 11:38/M
15 Davalyn Dixon Rowlett TX 1408 44 321 1:14:56.1 1:15:48.5 12:05/M
16 Leonie Karkoviata Houston TX 1677 41 324 1:15:04.6 1:15:34.5 12:06/M
17 Nicole Kulas Flower Mound TX 1584 41 326 1:15:11.4 1:15:56.7 12:08/M
18 Trina Carlile Denton TX 1808 43 328 1:15:16.4 1:16:20.2 12:08/M
19 Marie Campbell Arlington TX 1607 44 336 1:16:01.9 1:16:53.0 12:16/M
20 Carmen Lipscomb Denton TX 1648 40 352 1:17:48.6 1:18:13.0 12:33/M
21 Amy Briggs Irving TX 1925 40 356 1:18:28.4 1:18:59.0 12:39/M
22 Mary Alice Giunta Carrollton TX 1929 42 362 1:19:10.1 1:19:52.7 12:46/M
23 Beth Lopez Southlake TX 1526 40 369 1:20:15.9 1:21:19.5 12:57/M
24 Heena Bhagat Irving TX 1978 40 376 1:22:06.4 1:22:14.2 13:15/M
25 Kim Moncibais Allen TX 1317 41 386 1:24:26.6 1:25:12.5 13:37/M
26 Bridget Petru Fort Worth TX 1678 44 400 1:27:10.1 1:28:06.2 14:04/M
27 Paula McNair Allen TX 1859 41 403 1:27:19.1 1:28:18.7 14:05/M
28 Sheri Rasnake Flower Mound TX 1834 42 415 1:28:30.8 1:29:37.2 14:16/M
29 Jennifer Caranfa Plano TX 1573 41 428 1:33:16.9 1:34:08.0 15:03/M
30 Kim Arellano San Antonio TX 1627 44 444 1:39:48.3 1:40:01.5 16:06/M
31 Stephanie Judd West Monroe LA 1590 41 445 1:39:48.6 1:40:23.0 16:06/M
32 Lisa Bevers Cedar Park TX 1508 42 451 1:43:10.9 1:43:45.2 16:38/M
33 Melissa Lee Coppell TX 1684 40 474 1:54:17.1 1:55:20.2 18:26/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Bronnice L Green Tomball TX 1840 49 82 56:13.1 56:23.2 9:04/M
2 Trisha Ortiz North Richland Hills TX 1816 48 83 56:30.6 57:06.5 9:07/M
3 Carol Ezell Grapevine TX 1670 45 113 58:37.4 58:57.2 9:27/M
4 Cyndy Hills Coppell TX 1880 47 194 1:03:47.9 1:04:14.5 10:17/M
5 Sherry Layton Decatur TX 1730 46 258 1:08:14.9 1:09:14.5 11:00/M
6 Nancy Schreiber Iring TX 1703 48 279 1:10:16.1 1:10:38.7 11:20/M
7 Diane Trudel Arllington TX 1855 46 281 1:10:21.9 1:10:59.0 11:21/M
8 Kathleen Smith Rockwall TX 1741 49 317 1:14:21.1 1:15:07.5 12:00/M
9 Deborah McCaghren Royse City TX 1336 47 319 1:14:29.6 1:15:15.7 12:01/M
10 Anita Elsakhawy Fort Worth TX 1966 47 320 1:14:54.6 1:15:13.7 12:05/M
11 Cindy Kessler Fort Worth TX 1861 47 325 1:15:11.4 1:16:15.2 12:08/M
12 Julie Guarducci Balch Springs TX 1777 48 337 1:16:02.4 1:16:49.5 12:16/M
13 Sandra House Watauga TX 1809 45 338 1:16:05.1 1:16:27.0 12:16/M
14 Debbie Shuey Dallas TX 1935 47 343 1:17:15.2 1:17:15.2 12:28/M
15 Tammy Cantrell Coppell TX 1818 49 348 1:17:35.9 1:18:14.0 12:31/M
16 Denise London Plano TX 1930 47 355 1:18:05.6 1:18:47.7 12:36/M
17 Nancy Marak Arlington TX 1920 47 407 1:27:32.9 1:28:19.7 14:07/M
18 Lisa Burchell Mckinney TX 1377 45 410 1:27:48.3 1:27:59.0 14:10/M
19 Melissa Palmore Frisco TX 1876 46 427 1:33:15.9 1:34:29.2 15:02/M
20 Laura Meyka Fort Worth TX 1540 45 431 1:34:24.4 1:35:35.5 15:14/M
21 Sandria Kramer Nolanville TX 1525 45 442 1:38:51.6 1:39:44.7 15:57/M
22 Ute Kapitan Wills Point TX 1962 49 455 1:45:42.4 1:46:33.0 17:03/M
23 Paula McCracken Tulsa OK 1846 46 463 1:49:01.4 1:50:13.0 17:35/M
24 Sandra Roney Lewisville TX 1605 46 470 1:53:24.1 1:54:20.7 18:17/M
25 Angela Micheli Colleyville TX 1625 48 471 1:53:24.1 1:54:21.0 18:17/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jean Elghandour Fairview TX 1375 52 102 57:42.1 57:53.2 9:18/M
2 Suzanna Etessam Dallas TX 1343 50 122 58:56.1 59:09.2 9:30/M
3 Crystal Grose 1326 52 128 59:23.6 59:51.0 9:35/M
4 Marta Marshall 1381 54 130 59:37.4 1:00:00.0 9:37/M
5 Linda Flores Garland TX 1633 52 213 1:05:02.1 1:05:13.5 10:29/M
6 Lynn Blevins Irving TX 1629 52 235 1:06:22.1 1:07:13.0 10:42/M
7 Carol Moore 1986 52 305 1:12:10.5 1:12:10.5 11:38/M
8 Janine French Garland TX 1847 50 341 1:16:36.9 1:17:44.5 12:21/M
9 Susie Butcher Edmond OK 1910 52 389 1:24:32.7 1:25:25.3 13:38/M
10 Teri Browne 1402 54 397 1:26:53.9 1:27:31.7 14:01/M
11 Elizabeth Garber Cleburne TX 1660 51 441 1:38:16.9 1:39:17.7 15:51/M
12 Betty Burns Plano TX 1675 51 450 1:43:04.4 1:43:50.2 16:37/M
13 Jean Suarez Irving TX 1705 53 459 1:46:58.4 1:47:30.2 17:15/M
14 Marsha Wylie Irving TX 1608 51 472 1:53:24.1 1:54:20.7 18:17/M
15 Jana Becthold Euless TX 1614 50 475 1:58:45.9 2:00:02.5 19:09/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Karol Curran Dallas TX 1325 55 293 1:11:32.1 1:11:40.5 11:32/M
2 Freda Wells Fort Worth TX 1778 55 307 1:12:21.3 1:13:02.5 11:40/M
3 Georgeann Tyler Hurst TX 1890 56 349 1:17:39.9 1:18:17.7 12:31/M
4 Debbie Cox Heath TX 1664 58 367 1:20:05.4 1:21:05.7 12:55/M
5 Sandy Higgins Flower Mound TX 1891 58 392 1:24:36.6 1:25:21.0 13:39/M
6 Margaret McJunkin North Richland Hills TX 1951 56 405 1:27:22.4 1:28:01.0 14:05/M
7 Sharon Betty Denton TX 1637 56 412 1:27:59.6 1:28:24.7 14:11/M
8 Sharon Phillips Copperas Cove TX 1523 55 422 1:32:04.1 1:32:57.5 14:51/M
9 Sharon Richardson Plano TX 1324 56 438 1:37:37.6 1:38:22.0 15:45/M
10 Linda Thibodeau Richardson TX 1970 57 439 1:37:37.9 1:38:22.0 15:45/M
11 Janet Kaufman Forney TX 1969 58 456 1:45:44.1 1:46:35.0 17:03/M
12 Dee Douglas Irving TX 1687 58 460 1:48:07.9 1:49:02.0 17:26/M
13 Terry Jackson Coppell TX 1320 55 461 1:48:15.4 1:49:20.2 17:28/M
14 Laura Butzow Carrollton TX 1943 55 464 1:49:19.9 1:50:08.5 17:38/M
15 Barbara Smith Coppell TX 1806 56 466 1:50:17.6 1:51:07.5 17:47/M
16 Michelle Beniak Trophy Club TX 1683 55 473 1:54:16.6 1:55:20.2 18:26/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Diane Cole Lubbock TX 1529 62 399 1:26:56.6 1:27:55.7 14:01/M
2 Cheryl Thornton Grand Prairie TX 1839 62 432 1:34:50.3 1:35:38.7 15:18/M
3 Mary Castolenia Arlington TX 1606 63 449 1:42:22.3 1:43:24.5 16:31/M
Top

Overall Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Coley Kuehler 1400 16 1 39:27.3 39:31.7 6:22/M
Top

Overall Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Byron Benoit Euless TX 1679 44 2 40:33.1 40:38.0 6:32/M
Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Robert Miller Forty Fort PA 1803 55 13 45:31.9 45:37.7 7:20/M
Top

Male 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sgt Clark Turner 1415 0 111 58:29.1 58:46.5 9:26/M
2 Sgt Brandon Gray 1413 0 126 59:16.4 59:20.7 9:34/M
3 Spc Jack Phariss 1414 0 372 1:20:49.0 1:20:52.7 13:02/M
Top

Male 1 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 David Roquebert Highland Village TX 1838 12 3 41:08.4 41:13.0 6:38/M
2 Matthias Hambrick Highland Village TX 1870 13 15 45:47.8 45:51.5 7:23/M
3 Tucker Grounds Keller TX 1631 13 208 1:04:34.6 1:05:41.7 10:25/M
4 Tanner Wayte Frisco TX 1851 10 294 1:11:32.4 1:11:53.5 11:32/M
5 Nolan Johnston Fort Worth TX 1517 11 368 1:20:12.8 1:21:14.2 12:56/M
6 Daniel Pearce Shreveport LA 1792 9 435 1:35:29.4 1:35:39.7 15:24/M
7 Ian Clark Fort Worth TX 1795 13 447 1:40:12.6 1:40:54.2 16:10/M
8 Michael Swink Arlington TX 1578 6 467 1:50:50.4 1:55:27.5 17:53/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sergio Reyes Ft.worth TX 1618 16 62 53:38.1 53:59.0 8:39/M
2 Joseph Castaneda Midlothian TX 1328 15 158 1:01:32.9 1:02:01.2 9:55/M
3 Mark Merki Denton TX 1767 18 250 1:07:48.4 1:07:57.7 10:56/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Anthony Killoran Mansfield TX 1790 22 41 49:48.8 50:21.0 8:02/M
2 Jeffrey Choi Garland TX 1760 24 43 50:11.1 50:25.7 8:06/M
3 Luis Hernandez 1419 24 44 50:55.6 51:09.2 8:13/M
4 Wade Knight 1393 24 145 1:00:31.2 1:01:13.0 9:46/M
5 Brent Mayorga Fort Worth TX 1967 21 153 1:01:15.4 1:01:35.2 9:53/M
6 Gavin Haggard Keller TX 1887 21 316 1:14:15.6 1:15:22.5 11:59/M
7 Christopher Sims Bellaire TX 1662 24 452 1:43:52.8 1:44:53.0 16:45/M
8 Craig Bruce 1412 20 476 2:01:49.1 2:02:31.5 19:39/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jed Falkowski Dallas TX 1866 28 6 42:09.1 42:14.7 6:48/M
2 Otto Verhulst Fort Worth TX 1919 29 21 46:36.1 46:43.2 7:31/M
3 Jiawei Li Houston TX 1858 28 27 48:22.9 48:59.0 7:48/M
4 John Evans Flower Mound TX 1781 27 30 48:28.1 48:43.2 7:49/M
5 George Dunson Plano TX 1658 29 37 49:34.9 49:51.2 8:00/M
6 Aj Ridgeway Lewisville TX 1864 27 38 49:41.4 49:51.0 8:01/M
7 Angelo Pontillo Irving TX 1909 27 39 49:42.4 49:52.2 8:01/M
8 Phillip Welch Irving TX 1622 28 46 51:05.1 51:15.5 8:14/M
9 Michael Mazurek Austin TX 1901 28 77 55:21.1 55:59.2 8:56/M
10 Greyson Johns Dallas TX 1908 25 119 58:49.6 59:05.2 9:29/M
11 David Haight Dallas TX 1698 29 138 1:00:17.6 1:00:53.0 9:43/M
12 Joshua Golleher Tom Bean TX 1694 27 149 1:00:47.1 1:01:04.5 9:48/M
13 Ryan Arthur Keller TX 1740 29 155 1:01:25.6 1:01:35.5 9:54/M
14 Billy Laney Frisco TX 1534 27 161 1:01:50.1 1:08:02.5 9:58/M
15 Andrew Goodman Carrollton TX 1710 28 180 1:03:15.4 1:04:01.2 10:12/M
16 Robert Liva Frisco TX 1889 29 264 1:09:02.3 1:09:17.5 11:08/M
17 Brian Hill Mesquite TX 1742 26 273 1:09:40.8 1:10:03.2 11:14/M
18 Travis Zuber Mesquite TX 1882 28 306 1:12:14.4 1:12:31.7 11:39/M
19 Daniel Carter Conroe TX 1531 29 350 1:17:41.6 1:18:41.7 12:32/M
20 Jj Jordan Choudrant LA 1712 29 365 1:19:56.1 1:20:34.2 12:54/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alex Bravo 1995 32 29 48:24.9 48:44.5 7:48/M
2 Justin Chapman Irving TX 1770 33 32 48:37.4 48:41.7 7:50/M
3 Derek Roy Lewisville TX 1519 33 42 50:03.9 50:22.5 8:04/M
4 Dan Howell Watauga TX 1355 34 75 54:40.3 55:34.2 8:49/M
5 Joshua Young Fort Worth TX 1681 31 90 56:59.1 57:14.2 9:11/M
6 Robert Davis Rockwall TX 1330 33 92 57:12.3 57:43.5 9:14/M
7 Vikrant Bhatia Dallas TX 1576 34 97 57:30.1 57:48.0 9:16/M
8 Calvin Bogart N. Richland Hills TX 1764 30 105 58:04.9 58:29.2 9:22/M
9 Justin Hammond Dallas TX 1706 30 109 58:18.5 59:04.2 9:24/M
10 Ken Ratana Plano TX 1975 31 129 59:36.1 1:05:48.0 9:37/M
11 Jon Gucinski 1989 30 152 1:01:04.6 1:01:22.7 9:51/M
12 Jarrod Tackel Sachse TX 1603 33 169 1:02:23.6 1:02:41.2 10:04/M
13 Mark Mascardo Denton TX 1349 32 172 1:02:37.6 1:03:15.2 10:06/M
14 John Canterbury Corinth TX 1611 30 174 1:02:53.1 1:03:28.0 10:09/M
15 Mohammed Rokonuzzaman Irving TX 1828 31 185 1:03:26.9 1:04:01.7 10:14/M
16 Kevin Gibbs Selma TX 1829 30 192 1:03:37.6 1:04:43.5 10:16/M
17 Michael Kaiser Denton TX 1551 34 231 1:06:12.9 1:07:09.7 10:41/M
18 Chris Suski Euless TX 1915 34 248 1:07:44.1 1:08:14.7 10:55/M
19 Kevin Blacketer Arlington TX 1801 33 259 1:08:18.9 1:09:29.5 11:01/M
20 Sean Crone Highland Village TX 1944 30 260 1:08:23.4 1:08:57.7 11:02/M
21 John Jones Arlington TX 1945 31 261 1:08:37.9 1:09:10.7 11:04/M
22 Bret Barre Fort Worth TX 1977 30 267 1:09:06.9 1:09:42.0 11:09/M
23 John Dobrotka Roanoke TX 1954 30 289 1:11:19.6 1:12:16.0 11:30/M
24 Jason Harris 1308 34 354 1:17:53.4 1:19:49.5 12:34/M
25 Patrick Flood Dallas TX 1569 34 357 1:18:48.6 1:19:09.7 12:43/M
26 Reginald Clark Wylie TX 1817 32 421 1:31:47.1 1:33:02.2 14:48/M
27 Jerry Cromer Willow Park TX 1001 34 479 2:13:53.1 2:19:49.0 21:36/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Heath Haseloff Dallas TX 1892 36 9 43:33.6 43:39.0 7:01/M
2 Jose Martinez 1392 35 19 46:19.4 46:50.5 7:28/M
3 Robert Watling Dallas TX 1331 36 23 47:06.4 47:19.7 7:36/M
4 Philip Houm Coppell TX 1956 35 25 47:45.7 48:02.5 7:42/M
5 Jeston Dumas Plano TX 1798 39 26 48:02.9 48:11.7 7:45/M
6 Shaun Jordan Arlington TX 1640 36 33 48:40.9 49:32.2 7:51/M
7 Bill Toney Frisco TX 230 38 47 51:06.4 51:30.2 8:15/M
8 Eric Reisdorf 1991 35 59 53:18.9 53:38.0 8:36/M
9 Kris Anderson Irving TX 1717 39 61 53:37.9 53:49.2 8:39/M
10 Terry Hill Basalt CO 1513 38 64 53:39.8 53:47.7 8:39/M
11 Ryan Austin 1396 36 68 53:51.4 54:16.7 8:41/M
12 Andy Obert 75007 TX 1879 37 79 55:58.1 56:50.2 9:02/M
13 Eric Worden 1387 35 94 57:18.3 58:11.7 9:15/M
14 Brent Tubbs 1423 39 96 57:21.1 58:16.2 9:15/M
15 Joseph Chaneski Fort Worth TX 1785 38 100 57:33.6 58:35.2 9:17/M
16 Darren Johnson Grapevine TX 1594 38 106 58:05.6 58:30.5 9:22/M
17 Henry Remirez Arlington TX 1335 39 114 58:38.9 59:10.7 9:27/M
18 Pierre Rodriguez 10 35 117 58:46.6 59:17.7 9:29/M
19 Sanjuan Franklin Fort Worth TX 1911 36 168 1:02:18.8 1:02:27.7 10:03/M
20 Kurt Wernet Fort Worth TX 1586 38 173 1:02:37.9 1:03:35.5 10:06/M
21 Tywon Guy Fort Worth TX 1857 38 175 1:02:55.8 1:03:18.2 10:09/M
22 A.j. Slaven Grapevine TX 1766 35 177 1:02:59.1 1:03:30.5 10:10/M
23 Mahmoud Bderi 1410 35 184 1:03:23.6 1:03:38.7 10:13/M
24 Bruce Crenshaw Burleson TX 1597 38 198 1:04:05.6 1:04:40.7 10:20/M
25 Bain Serna 1380 35 201 1:04:15.1 1:05:01.2 10:22/M
26 Edgar Hurtado Arlington TX 1358 36 210 1:04:44.6 1:05:42.2 10:26/M
27 Doug East Arlington TX 1948 37 230 1:06:11.8 1:06:55.7 10:40/M
28 Craig Williams Lewisville TX 1733 37 239 1:06:57.4 1:07:43.5 10:48/M
29 Ezell Smith Garland TX 1550 39 244 1:07:24.4 1:08:21.2 10:52/M
30 Vennor Hackshaw 1398 37 247 1:07:30.1 1:08:37.0 10:53/M
31 Jay Layton Decatur TX 1725 39 257 1:08:13.6 1:09:14.2 11:00/M
32 Emory Rollins Irving TX 1682 39 265 1:09:05.4 1:09:21.0 11:09/M
33 Jason Parks Minco OK 1802 35 266 1:09:06.4 1:09:38.2 11:09/M
34 James White The Colony TX 1352 37 312 1:13:37.4 1:14:31.7 11:52/M
35 Kent Gatzki 1383 36 313 1:13:38.6 1:14:03.5 11:53/M
36 Grant Baucom 1101 38 329 1:15:16.9 1:16:18.0 12:08/M
37 Robbie Cline Plano TX 1796 38 345 1:17:20.3 1:18:13.5 12:28/M
38 Chad Johnston Fort Worth TX 1518 37 371 1:20:27.1 1:21:29.0 12:59/M
39 Sean Duncan Plano TX 1368 39 382 1:23:09.9 1:24:23.5 13:25/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Charles Lee Irving TX 1713 41 5 41:57.9 42:02.2 6:46/M
2 Marcus O'Con Dallas TX 1624 40 8 42:36.6 42:42.2 6:52/M
3 Rob Sundquist Lewisville TX 1596 40 12 45:06.4 45:46.2 7:16/M
4 John Hammetz 1391 42 14 45:41.4 45:55.5 7:22/M
5 Dave Brasnick Roanoke TX 1928 40 18 45:58.6 46:04.5 7:25/M
6 Curt Metzger 1386 44 24 47:07.1 47:54.2 7:36/M
7 Robert Morris Frisco TX 1676 42 35 49:22.4 49:27.7 7:58/M
8 Sonny Rey Fort Worth TX 1615 40 67 53:46.4 53:55.0 8:40/M
9 Cedric Franklin Fortworth TX 1899 42 85 56:41.1 56:48.5 9:09/M
10 Jeffery Palmore Frisco TX 1877 42 99 57:33.4 58:44.5 9:17/M
11 Chris Ewers Allen TX 1768 41 110 58:21.1 58:32.5 9:25/M
12 Tony Rhodes Euless TX 1972 41 121 58:53.6 59:18.5 9:30/M
13 Jeremy Osten Arlington TX 1696 40 134 59:54.4 1:00:52.0 9:40/M
14 Chris O'Neill Frisco TX 1743 44 163 1:01:59.4 1:02:44.2 10:00/M
15 Irving Alvarado Arlington TX 1923 40 206 1:04:33.6 1:05:30.5 10:25/M
16 William Thompson Joshua TX 1555 44 224 1:05:24.6 1:06:23.5 10:33/M
17 Bobby Adkins Fort Worth TX 1874 44 225 1:05:41.9 1:06:03.7 10:36/M
18 Richard Guerrero Grand Prairie TX 1884 41 232 1:06:19.6 1:06:42.7 10:42/M
19 Michael Box Keller TX 1665 42 251 1:07:59.4 1:09:01.2 10:58/M
20 Keith Ransfer Garland TX 1310 43 255 1:08:01.9 1:08:22.2 10:58/M
21 Chris Champion Allen TX 1718 42 263 1:08:49.9 1:09:13.0 11:06/M
22 Darrin Scheid Ft Worth TX 1843 41 269 1:09:11.7 1:10:20.5 11:10/M
23 Steven Samouris Fort Worth TX 1667 43 285 1:10:29.6 1:11:32.2 11:22/M
24 Patrick Wayte Frisco TX 1850 42 295 1:11:32.8 1:11:54.0 11:32/M
25 Christopher Smith Arlington TX 1914 41 314 1:13:43.9 1:14:39.0 11:53/M
26 Don Alexander Keller TX 1719 42 315 1:13:50.4 1:14:59.0 11:55/M
27 Joel Ramirez Arlington TX 1334 43 331 1:15:22.6 1:15:54.5 12:09/M
28 Fernando Gonzalez Dallas TX 1585 43 353 1:17:50.1 1:18:55.7 12:33/M
29 Scott Brogdon Semmes AL 1758 40 359 1:18:58.6 1:19:34.2 12:44/M
30 Jon Stueve Plano TX 1763 43 373 1:21:13.4 1:22:00.2 13:06/M
31 Richard Longoria Fort Worth TX 1543 43 430 1:34:22.9 1:35:35.2 15:13/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Johnny Mercado Dallas TX 1836 47 10 43:45.6 43:54.0 7:03/M
2 Robert Gaines Fort Worth TX 1788 45 36 49:33.9 49:40.7 8:00/M
3 Bruce Fitzgerald Dallas TX 1366 48 48 51:31.3 51:40.5 8:19/M
4 James Clark Irving TX 1955 48 50 51:44.4 52:00.2 8:21/M
5 Samuel Van Scoyoc Flower Mound TX 1841 45 51 52:01.4 52:15.7 8:23/M
6 Matt Cooper 1394 46 54 52:13.4 52:17.7 8:25/M
7 Jeff Basa Austin TX 1784 46 88 56:50.1 57:51.2 9:10/M
8 Kevin Landreth Lewisvill TX 1780 46 93 57:16.1 57:35.5 9:14/M
9 Kenneth Simmons 1407 46 112 58:29.4 59:30.5 9:26/M
10 Miguel Arellano San Antonio TX 1626 48 139 1:00:18.6 1:00:30.5 9:44/M
11 Mark Ivy Spring TX 1376 48 140 1:00:18.9 1:01:13.0 9:44/M
12 Bill Kapitan Wills Point TX 1961 46 156 1:01:27.8 1:02:18.7 9:55/M
13 Philip Castaneda Midlothian TX 1327 49 170 1:02:25.1 1:02:53.5 10:04/M
14 Phil Brandt Mansfield TX 1789 45 181 1:03:17.9 1:03:50.2 10:12/M
15 Michael Dobbins Fort Worth TX 1539 45 211 1:04:49.4 1:04:56.0 10:27/M
16 Ronald Clarke Fort Worth TX 1690 47 215 1:05:07.6 1:05:53.0 10:30/M
17 Doyle Wilson Euless TX 1657 47 227 1:05:57.6 1:06:31.5 10:38/M
18 Randall Crowley Flower Mound TX 1779 49 234 1:06:20.6 1:06:40.0 10:42/M
19 Armando Enriquez Irving TX 1549 48 322 1:14:58.4 1:15:56.0 12:05/M
20 Steve McDonald Lewisville TX 1709 46 327 1:15:15.9 1:16:20.2 12:08/M
21 Peter Herzog Irving TX 1979 45 377 1:22:06.9 1:22:15.0 13:15/M
22 Robert Anderson Ridgeland MS 1558 49 423 1:32:34.4 1:33:25.7 14:56/M
23 Rick Moncibais Allen TX 1318 47 440 1:37:40.6 1:38:26.5 15:45/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Bill Lindley Colleyville TX 1811 52 17 45:52.9 45:58.0 7:24/M
2 Scott Williams Coppell TX 1356 53 45 50:59.1 51:21.2 8:13/M
3 Scott French Garland TN 1848 54 57 52:53.1 54:01.5 8:32/M
4 David Garcia Irving TX 1732 50 74 54:30.1 54:44.7 8:47/M
5 David Lane 1404 54 101 57:35.1 58:19.2 9:17/M
6 Larry Barber 1390 54 123 58:56.9 59:12.7 9:30/M
7 Thomas Rozanski San Antonio TX 1692 53 133 59:45.9 1:00:37.5 9:38/M
8 John Kirchhofer Dallas TX 1868 54 167 1:02:12.1 1:02:48.5 10:02/M
9 Martin Schreiber Irving TX 1702 50 178 1:03:11.1 1:03:46.5 10:11/M
10 Curtis Ross Fort Worth TX 1902 50 236 1:06:35.3 1:06:46.5 10:44/M
11 William Belcher Dallas TX 1756 53 278 1:10:12.6 1:11:18.2 11:19/M
12 Ken Bettis Mansfield TX 1815 53 323 1:15:01.9 1:15:29.0 12:06/M
13 Jeff Meyka Fort Worth TX 1541 51 366 1:19:57.9 1:21:10.2 12:54/M
14 Julio Suarez Irving TX 1704 52 420 1:31:44.9 1:32:17.0 14:48/M
15 Roger Voss Pantego TX 1527 53 424 1:32:45.6 1:33:35.0 14:58/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Nicholas Feakins Reigate 1510 56 16 45:48.4 45:53.5 7:23/M
2 Gerry Feldhake 1379 55 20 46:30.9 46:37.5 7:30/M
3 Nick Flores Garland TX 1632 55 69 54:01.6 54:11.0 8:43/M
4 Norman Mah Dallas TX 1786 58 137 1:00:06.1 1:00:51.5 9:42/M
5 Dwight Lada Keller TX 1871 58 147 1:00:39.6 1:01:13.5 9:47/M
6 Gary Cox Heath TN 1663 58 275 1:09:53.9 1:10:12.7 11:16/M
7 Gregory Black Frisco TX 1875 57 310 1:13:05.8 1:13:19.7 11:47/M
8 Russell Jackson Coppell TX 1980 58 462 1:48:16.4 1:49:20.0 17:28/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 James Hambleton Dallas TX 1744 63 60 53:23.4 53:43.7 8:37/M
2 George Hill Georgetown KY 1512 62 63 53:38.3 53:46.7 8:39/M
3 John Solan Mckinney TX 1661 60 65 53:44.1 54:03.0 8:40/M
4 Jim Theisen Mansfield TX 1959 61 91 57:10.1 57:23.5 9:13/M
5 Tom Eschenbrenner Richardson TX 1872 63 98 57:33.1 57:52.7 9:17/M
6 Kim Mote Grapevine TX 1353 61 108 58:09.6 58:45.7 9:23/M
7 Karl Zuber Mesquite TX 1881 60 160 1:01:42.9 1:02:01.2 9:57/M
8 William Atkins Argyle TX 1942 60 190 1:03:37.1 1:04:10.0 10:16/M
9 Curtis McJunkin North Richland Hills TX 1950 64 404 1:27:21.4 1:28:01.0 14:05/M
10 Rick Jones Dallas TX 1976 62 453 1:45:21.4 1:46:25.0 17:00/M