Disco Half & 10K 2011

Overall Finish List

October 09, 2011


Results By No Limits Timing, LLC (email: hutch26.2@gmail.com No Limits Timing, LLC

10K

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Karen Lee Gainesville TEXAS 2076 43 F ***** 40-44 50:06.2 50:09.3 8:05/M
2 Tammy Hays Nocona TEXAS 2062 36 F 1 35-39 50:10.4 50:22.1 8:05/M
3 Gayle Loch Gainesville TX 2109 51 F ***** 50-54 50:20.4 50:23.1 8:07/M
4 Dawn Smith Garland TEXAS 2085 47 F 1 45-49 50:53.2 50:57.1 8:12/M
5 Barbara Ward Dallas TX 2122 50 F ***** 50-54 51:26.6 51:34.1 8:18/M
6 Lisa Brazell Colleyville TEXAS 2069 47 F 2 45-49 51:32.7 51:39.1 8:19/M
7 Veda Miner Lewisville TEXAS 2002 40 F 1 40-44 52:56.9 53:04.9 8:32/M
8 Ariana Luterman Frisco TEXAS 2097 11 F 1 1-14 53:31.9 53:33.4 8:38/M
9 Rena Fenner Richardson TEXAS 2070 55 F 1 55-59 53:37.2 53:41.9 8:39/M
10 Macy Davenport Ardmore OKLAHOMA 2083 38 F 2 35-39 54:11.2 54:21.4 8:44/M
11 Anna Wiles Gainesville TX 2108 35 F 3 35-39 54:31.0 54:42.6 8:48/M
12 Mary Staffeld Benbrook TEXAS 2016 51 F 1 50-54 54:56.6 54:59.6 8:52/M
13 Sheila Bonner Sherman TEXAS 2056 31 F 1 30-34 55:28.7 55:43.1 8:57/M
14 Shelby Fraser Flower Mound TEXAS 2086 19 F 1 15-19 55:37.4 55:39.1 8:58/M
15 Melissa Richerson Sherman TEXAS 2051 37 F 4 35-39 56:33.1 56:48.6 9:07/M
16 Amanda Bresie Grapevine TEXAS 2088 33 F 2 30-34 56:45.1 56:59.1 9:09/M
17 Kayla Siegman Edmond OKLAHOMA 2047 34 F 3 30-34 57:34.9 57:40.6 9:17/M
18 Amanda Shirley Ceina TEXAS 2046 34 F 4 30-34 58:50.5 59:02.1 9:29/M
19 Julie Holder Gainesville TEXAS 2066 46 F 3 45-49 59:33.9 59:36.9 9:36/M
20 Lori Eckert Whitesboro TEXAS 2003 60 F 1 60-64 1:00:30.2 1:00:38.1 9:45/M
21 Jessica Boren Whitesboro TEXAS 2098 27 F 1 25-29 1:01:34.1 1:01:49.1 9:56/M
22 Jessica Campbell Coppell TEXAS 2009 20 F 1 20-24 1:01:35.2 1:01:49.9 9:56/M
23 Kimberly Kuykendall Muenster TX 2125 25 F 2 25-29 1:02:08.2 1:02:21.4 10:01/M
24 Emily Bond Gainesville TX 2115 25 F 3 25-29 1:02:09.3 1:02:22.4 10:01/M
25 Carey Sewell Whitesboro TEXAS 2012 29 F 4 25-29 1:02:36.7 1:03:00.1 10:06/M
26 Patricia Kimberley Edmond OKLAHOMA 2020 34 F 5 30-34 1:03:37.9 1:03:45.6 10:16/M
27 Erryn Gray Edmond OKLAHOMA 2025 31 F 6 30-34 1:03:38.0 1:03:45.4 10:16/M
28 Ali Ruhman Edmond OKLAHOMA 2026 27 F 5 25-29 1:03:38.7 1:03:46.4 10:16/M
29 Angela Hearell Gainesville TEXAS 2068 34 F 7 30-34 1:04:10.8 1:04:17.9 10:21/M
30 Suzanne Cunningham Whitesboro TEXAS 2099 35 F 5 35-39 1:04:18.7 1:04:34.1 10:22/M
31 Rachel Ross Whitesboro TX 2124 21 F 2 20-24 1:04:53.8 1:05:05.9 10:28/M
32 Darsey Hahn Whitesboro TEXAS 2033 35 F 6 35-39 1:05:24.2 1:05:33.4 10:33/M
33 Tara Hobbs Edmond OKLAHOMA 2022 29 F 6 25-29 1:06:08.2 1:06:15.6 10:40/M
34 Tiffany Fullman Mckinney TEXAS 2103 36 F 7 35-39 1:07:19.7 1:07:29.6 10:51/M
35 Ruby Morris Whitesboro TEXAS 2039 20 F 3 20-24 1:07:42.9 1:07:55.4 10:55/M
36 Angel Buchanan Lake Dallas TEXAS 2010 35 F 8 35-39 1:08:06.2 1:08:21.6 10:59/M
37 Cory Coe Lake Dallas TEXAS 2072 39 F 9 35-39 1:08:06.5 1:08:21.9 10:59/M
38 Karol Curran Dallas TEXAS 2118 55 F 2 55-59 1:08:12.4 1:08:16.6 11:00/M
39 Darlene Linder Gainesville TEXAS 2064 51 F 2 50-54 1:09:02.0 1:09:11.6 11:08/M
40 Jane Praught Flower Mound TEXAS 2037 55 F 3 55-59 1:09:36.4 1:10:04.4 11:14/M
41 Betty Aleagha Highland Village TEXAS 2038 54 F 3 50-54 1:09:36.7 1:10:04.6 11:14/M
42 Sarah Lloyd Gainesville TEXAS 2013 28 F 7 25-29 1:10:11.4 1:10:36.4 11:19/M
43 Eyvonne Carter Little Elm TEXAS 2065 56 F 4 55-59 1:11:45.3 1:11:56.4 11:34/M
44 Geraldine Leondike The Colony TEXAS 2101 42 F 2 40-44 1:13:29.0 1:13:39.1 11:51/M
45 Susie Butcher Edmond OKLAHOMA 2079 52 F 4 50-54 1:14:26.5 1:14:36.1 12:00/M
46 Noelle Legere Edmond OKLAHOMA 2078 25 F 8 25-29 1:14:41.1 1:14:50.1 12:03/M
47 Barbara Bowen Dallas TEXAS 2034 67 F 1 65-69 1:14:49.7 1:15:00.4 12:04/M
48 Karen Leverich Yukon OK 2123 57 F 5 55-59 1:15:16.4 1:15:26.6 12:08/M
49 Rachel Hinsley Sadler TEXAS 2041 33 F 8 30-34 1:15:33.8 1:15:48.4 12:11/M
50 Julianna Blaskovich Denton TEXAS 2007 31 F 9 30-34 1:16:25.0 1:16:29.1 12:20/M
51 Julie Friel Rowlett TEXAS 2048 41 F 3 40-44 1:16:53.1 1:17:06.1 12:24/M
52 Kristal Nobile Saint Jo TEXAS 2057 40 F 4 40-44 1:17:03.2 1:17:21.6 12:26/M
53 Kimberly Haynsworth Garland TEXAS 2081 24 F 4 20-24 1:18:00.0 1:18:08.9 12:35/M
54 Brooke Butcher Dallas TEXAS 2080 25 F 9 25-29 1:18:00.6 1:18:09.1 12:35/M
55 Carrie Whittington Gainesville TEXAS 2031 31 F 10 30-34 1:19:10.8 1:19:19.9 12:46/M
56 Kelly Martin Denton TEXAS 2054 43 F 5 40-44 1:22:33.2 1:22:51.6 13:19/M
57 Kathleen Tucker Grapevine TEXAS 2001 34 F 11 30-34 1:23:47.8 1:24:00.4 13:31/M
58 Lavon Richard Arlington TEXAS 2113 36 F 10 35-39 1:39:22.2 1:39:52.9 16:02/M
59 Lania Richard Arlington TEXAS 2095 9 F 2 1-14 1:39:41.0 1:40:07.9 16:05/M
60 Theresa Tucker Decatur TX 2117 50 F 5 50-54 1:43:36.8 1:44:03.9 16:43/M
61 Cindy Schwartz Plano TEXAS 2102 49 F 4 45-49 1:57:59.2 1:58:28.6 19:02/M
62 Ayanna Spraags Arlington TEXAS 2094 39 F 11 35-39 2:22:03.7 2:22:31.4 22:55/M
63 Veronica Mayer Arlingtron TEXAS 2114 38 F 12 35-39 2:22:06.9 2:22:37.1 22:55/M
 

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 David Staffeld Fort Worth TX 2017 37 M ***** 35-39 38:39.6 38:41.1 6:14/M
2 Anthony Colon Garland TEXAS 2063 59 M ***** 55-59 42:13.9 42:16.4 6:49/M
3 Jason Williams Argyle TEXAS 2050 35 M 1 35-39 44:52.3 44:58.6 7:14/M
4 Emanuel Rosales Denton TEXAS 2011 25 M 1 25-29 45:44.5 45:57.1 7:23/M
5 David Bauerle Garland TEXAS 2084 49 M 1 45-49 47:53.4 47:55.4 7:43/M
6 Jacob Goldsworthy Gainesville TX 2121 14 M 1 1-14 48:13.2 48:15.6 7:47/M
7 Ken Friel Rowlett TEXAS 2049 40 M 1 40-44 49:25.0 49:29.6 7:58/M
8 Michael Debord Gainesville TX 2116 15 M 1 15-19 49:58.1 50:00.1 8:04/M
9 Patrick Schully Lindsay TX 2112 38 M 2 35-39 50:46.5 50:57.4 8:11/M
10 Jedidiah Lane Richardson TEXAS 2092 28 M 2 25-29 50:52.2 50:57.9 8:12/M
11 James Dillion Northlake TEXAS 2042 44 M 2 40-44 51:33.9 51:38.9 8:19/M
12 Coy Harrison Gainesville TEXAS 2019 28 M 3 25-29 54:58.1 55:02.1 8:52/M
13 Jacob Aguirre Whitesboro TEXAS 2027 20 M 1 20-24 55:15.5 55:28.9 8:55/M
14 Lucky McDonald Denton TEXAS 2006 27 M 4 25-29 55:17.1 55:25.6 8:55/M
15 David Anderson Colleyville TEXAS 2032 46 M 2 45-49 55:47.2 56:01.6 9:00/M
16 Clifton Vannoy Whitesboro TEXAS 2040 21 M 2 20-24 56:01.4 56:14.8 9:02/M
17 David Reeder Shreveport LOUISIANA 2035 70 M ***** 70-99 57:37.3 57:42.1 9:18/M
18 Leo Barton Flower Mound TEXAS 2036 43 M 3 40-44 58:07.0 58:19.4 9:22/M
19 Christopher Powell Addison TEXAS 2005 32 M 1 30-34 58:36.2 58:57.4 9:27/M
20 Darrell Richerson Sherman TEXAS 2052 41 M 4 40-44 59:00.8 59:17.6 9:31/M
21 William Henry Tyler TEXAS 2045 49 M 3 45-49 1:01:49.5 1:02:01.6 9:58/M
22 Maguise Reynolds Fort Worth TX 2119 14 M 2 1-14 1:02:03.6 1:02:12.4 10:00/M
23 Rob Henderson Oklahoma City OKLAHOMA 2029 31 M 2 30-34 1:02:39.9 1:02:56.6 10:06/M
24 Hadley Mitchell Weatherford OK 2107 27 M 5 25-29 1:02:46.4 1:03:00.4 10:07/M
25 Heath Mitchell Canadian TX 2106 36 M 3 35-39 1:06:08.7 1:06:22.4 10:40/M
26 Micah Lane Madill OKLAHOMA 2093 25 M 6 25-29 1:07:47.5 1:07:54.6 10:56/M
27 Jerry Bruton Sherman TEXAS 2028 47 M 4 45-49 1:08:17.2 1:08:35.1 11:01/M
28 John Parr Denton TEXAS 2120 33 M 3 30-34 1:11:18.9 1:11:30.1 11:30/M
29 Rick Lane Madill OKLAHOMA 2091 55 M 1 55-59 1:16:34.0 1:16:39.6 12:21/M
30 Keith Wilson Denton TEXAS 2055 44 M 5 40-44 1:22:33.6 1:22:51.9 13:19/M
31 Scott Spraags Arlington TEXAS 2018 15 M 2 15-19 1:30:32.3 1:30:58.9 14:36/M
32 Brandon Duncan Greenville TEXAS 2021 31 M 4 30-34 1:31:10.7 1:31:19.1 14:42/M