Shannon Brewery 5K 2015

Age Group Results

March 14, 2015


Results brought to you by No Limits Timing (hutch26.2@gmail.com) No Limits Timing, LLC


Men: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Pam Toelle Fort Worth TX 641 51 26 21:49.5 21:55.5 7:02/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Fiona Green Keller TX 274 50 35 22:23.6 22:27.3 7:13/M
Top

Female Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Karyn Peak Ft Worth TX 285 51 49 23:16.3 23:16.3 7:30/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Aubrey Brown Roanoke TX 636 10 104 25:21.5 25:37.9 8:11/M
2 Isabelle Van Zanten Keller TX 3 10 137 26:46.2 27:03.0 8:38/M
3 Keeara Bradley Roanoke TX 637 10 140 26:49.1 27:06.1 8:39/M
4 Allison Haddock Fort Worth TX 7 14 166 27:32.7 27:44.6 8:53/M
5 Brandon Ellie Keller TX 652 12 380 35:46.3 36:00.8 11:32/M
6 Sarah Grace White Fort Worth TX 4 12 459 40:25.6 40:58.2 13:02/M
7 Anna Claire Haddock Fort Worth TX 5 12 460 40:26.0 40:58.2 13:03/M
8 Meg Booher Fort Worth TX 6 12 579 51:24.2 53:44.3 16:35/M
9 Emma Mildred Keller TX 1 4 587 51:43.2 52:52.8 16:41/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Natalie Heierman Keller TX 12 18 92 25:01.8 25:13.6 8:04/M
2 Bailey Schumm Southlake TX 11 18 263 30:40.8 31:32.6 9:54/M
3 Emma Zobal Flower Mound TX 10 16 310 32:48.0 34:30.8 10:35/M
4 Payton Harris Keller TX 9 16 519 45:29.8 46:49.2 14:40/M
5 Alea Schaper 689 17 591 51:48.6 53:39.9 16:43/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Megan Lamke Keller TX 20 22 99 25:13.7 25:34.9 8:08/M
2 Georgia Taylor Keller TX 13 21 102 25:20.1 25:30.2 8:10/M
3 Sarah Mason Ft. Worth TX 387 24 198 28:21.4 29:02.7 9:09/M
4 Taylar Andrews White Settlement TX 25 24 201 28:23.2 30:37.5 9:09/M
5 Ceidy Dee Justin TX 22 22 203 28:33.8 30:40.1 9:13/M
6 Ashli Henk Huffman TX 24 24 266 30:55.4 31:47.3 9:58/M
7 Sammie Phillips North Richland Hills TX 27 24 290 31:49.9 32:51.5 10:16/M
8 Afton Lexa Trophy Club TX 26 24 318 33:10.3 33:24.9 10:42/M
9 Tory Warner Austin TX 19 22 415 38:02.3 38:40.9 12:16/M
10 Kirsten Tobosa Roanoke TX 29 24 437 39:22.2 40:00.1 12:42/M
11 Sabrina Confer Watauga TX 18 21 478 42:18.4 43:27.2 13:39/M
12 Hannah Glos Frisco TX 28 24 493 43:15.6 44:22.6 13:57/M
13 Cindy Swardt Haslet TX 15 21 494 43:20.5 43:42.2 13:59/M
14 Caroline Spencer Keller TX 606 21 512 44:51.1 45:49.5 14:28/M
15 Alica McIntyre Keller TX 14 21 513 44:51.5 45:49.7 14:28/M
16 Hannah Gribble Arlington TX 21 22 514 45:09.1 47:13.8 14:34/M
17 Caitlyn Latham Arlington TX 17 21 542 47:45.5 48:48.0 15:24/M
18 Amanda Moss 1706 21 584 51:33.9 53:24.5 16:38/M
19 Allie Schaper 1681 20 590 51:48.2 53:43.3 16:43/M
20 Katherine Luce Keller TX 16 21 615 53:55.6 54:35.8 17:24/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Chelsea Wiegand Roanoke TX 63 29 65 23:48.9 25:25.0 7:41/M
2 Christina Guzman Grapevine TX 56 29 124 26:15.9 26:29.6 8:28/M
3 Sadaf Meckfessel Fort Worth TX 58 29 172 27:47.7 28:16.3 8:58/M
4 Jennifer York Lewisville TX 62 29 188 28:05.6 28:18.7 9:04/M
5 Chrissy Knott Fort Worth TX 660 28 196 28:18.9 30:07.8 9:08/M
6 Katelyn Rudolph Bedford TX 52 28 202 28:25.0 29:13.8 9:10/M
7 Whitney Foskey Keller TX 46 27 228 29:19.6 29:34.9 9:27/M
8 Amber Grootemaat Dallas TX 44 27 275 31:07.8 33:16.0 10:02/M
9 Laurel Meadows Fort Worth TX 48 27 276 31:07.8 32:28.7 10:02/M
10 Jennifer Fox Farmers Branch TX 61 29 280 31:24.5 33:19.6 10:08/M
11 Brittany Newton North Richland Hills TX 45 27 295 32:06.8 33:11.6 10:21/M
12 Hilary Gray Keller TX 54 29 304 32:32.1 33:24.8 10:30/M
13 Kayla Winn Keller TX 32 25 335 33:51.9 35:04.2 10:55/M
14 Kristina Comer Lewisville TX 35 26 355 34:35.0 36:31.0 11:09/M
15 Jordan Ralls Fort Worth TX 43 27 356 34:35.8 36:31.0 11:09/M
16 Kaitlin Zamparelli Carrollton TX 59 29 364 34:48.5 35:17.7 11:14/M
17 Lindsey Pearson 692 25 382 35:50.4 36:18.7 11:34/M
18 Shannon Sansone 693 26 383 35:50.8 36:18.6 11:34/M
19 Paige Boyd Fort Worth TX 31 25 426 38:43.2 39:05.9 12:29/M
20 Chrystie Askins Fort Worth TX 49 28 427 38:45.8 39:48.5 12:30/M
21 Ashley Bynum Denton TX 34 25 441 39:42.5 40:19.8 12:48/M
22 Chaney Nail Midlothian TX 38 26 447 39:57.0 41:51.6 12:53/M
23 Keri Boerner Fort Worth TX 33 25 471 42:02.3 43:05.6 13:34/M
24 Brandi Enevoldsen 651 25 540 47:43.0 49:54.6 15:24/M
25 Rachel Gent 650 25 541 47:43.2 49:54.6 15:24/M
26 Griselda Rodriguez Fort Worth TX 42 27 553 48:24.1 48:56.8 15:37/M
27 Shannon Gribble Arlington TX 41 26 563 49:28.8 51:33.7 15:57/M
28 Mallory Keith Euless TX 39 26 569 50:04.3 50:51.1 16:09/M
29 Kylie Coulson Grapevine TX 40 26 570 50:04.5 50:51.7 16:09/M
30 Jacquelyn Dyke Watauga TX 53 28 600 52:39.5 54:23.4 16:59/M
31 Elise Lippe Fort Worth TX 36 26 609 53:27.7 54:11.0 17:15/M
32 Kathryn Turk Roanoke TX 37 26 610 53:28.4 54:10.7 17:15/M
33 Stefani Thomas Fort Worth TX 57 29 620 54:19.4 55:50.0 17:31/M
34 Casey Faussett 681 25 622 54:27.4 56:10.4 17:34/M
35 Aerika Joyner Richland Hills TX 60 29 640 1:04:21.4 1:05:44.8 20:45/M
DQ Katelyn Jones Flower Mound TX 30 25 DQ 16:33.5 16:33.5 5:20/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Molly Dykstra Dallas TX 97 32 39 22:37.8 24:45.4 7:18/M
2 Megan Brooks Fort Worth TX 104 32 62 23:44.4 23:54.6 7:39/M
3 Jennifer Smith Grapevine TX 75 31 82 24:37.7 24:42.4 7:56/M
4 Heather Yamane Grapevine TX 76 31 91 25:01.8 25:06.5 8:04/M
5 Ashley Lawson Fort Worth TX 77 31 108 25:40.4 25:56.9 8:17/M
6 Wendy Parrish Keller TX 69 30 113 25:45.8 25:56.1 8:18/M
7 Maria Ibarra Arlington TX 89 31 129 26:23.0 28:19.2 8:31/M
8 Sarah Young Bryan TX 112 33 136 26:44.1 27:03.7 8:37/M
9 Anna Michalski Keller TX 93 31 139 26:48.8 28:36.8 8:39/M
10 Beth Faught Coppell TX 92 31 147 27:03.2 27:23.1 8:44/M
11 Erin Kleuser Roanoke TX 100 32 152 27:07.8 27:32.2 8:45/M
12 Whitney Woody North Richland Hills TX 71 30 161 27:29.2 28:15.0 8:52/M
13 Meghan Vigeant Keller TX 91 31 164 27:29.6 27:43.4 8:52/M
14 Valerie Ornelas Fort Worth TX 88 31 170 27:40.5 27:51.8 8:55/M
15 Jennifer Rasburg 691 30 173 27:49.0 29:42.6 8:58/M
16 Jamie Smith Keller TX US 84 31 183 28:01.7 29:51.6 9:02/M
17 Claire Daggett North Richland Hills TX 64 30 224 29:12.4 30:52.1 9:25/M
18 Tracy Orwig Keller TX 103 32 243 29:45.3 30:39.4 9:36/M
19 Samantha Rutty Keller TX 111 33 246 29:47.0 31:13.7 9:36/M
20 Ashley Tidwell Haltom City TX 87 31 253 30:12.9 30:38.1 9:45/M
21 Lindsay Casey North Richland Hills TX 119 34 256 30:15.3 32:04.4 9:45/M
22 Sarah Lassen Fort Worth TX 98 32 260 30:35.5 32:22.0 9:52/M
23 Sara Blair Fort Worth TX 95 32 297 32:11.8 34:25.9 10:23/M
24 Shannon Bird Carrollton TX 83 31 301 32:27.4 33:34.8 10:28/M
25 Leslie Foster North Richland Hills TX 82 31 305 32:40.3 33:04.4 10:32/M
26 Michael Brown Dallas TX 601 31 314 32:54.5 33:27.9 10:37/M
27 Stephanie Hathaway Garland TX 107 32 338 33:59.8 34:27.4 10:58/M
28 Courtney Sell Watauga TX 78 31 350 34:30.2 34:52.1 11:08/M
29 Veronica Estrada Fort Worth TX 67 30 361 34:48.2 35:52.8 11:14/M
30 Nadia Martin Fort Worth TX 99 32 362 34:48.2 36:20.8 11:14/M
31 Kara Jacob Keller TX 90 31 389 36:08.7 37:05.6 11:39/M
32 Ashley Bourque Justin TX 73 30 400 36:57.4 39:04.7 11:55/M
33 Stephanie Prysock Fort Worth TX 86 31 417 38:05.6 39:27.1 12:17/M
34 Anna Wollscheid 1499 33 418 38:06.2 39:45.9 12:17/M
35 Jenifer Stephenson Fort Worth TX 72 30 440 39:35.6 41:48.1 12:46/M
36 Meghan Bias Big Spring TX 118 34 443 39:53.0 41:37.7 12:52/M
37 Erin Pike 670 30 445 39:55.1 41:51.1 12:53/M
38 Lindsay Brandt Hurst TX 85 31 446 39:56.9 41:00.3 12:53/M
39 Adra Stephenson North Richland Hills TX 106 32 458 40:22.7 42:33.9 13:01/M
40 Jolie Onweller Irving TX 96 32 461 40:34.1 41:50.4 13:05/M
41 Valerie Watson Bedford TX 120 34 462 40:34.5 41:50.7 13:05/M
42 Tiffani Mason Fort Worth TX 108 32 466 41:06.9 42:35.6 13:15/M
43 Sunny Decosta Colleyville TX 622 32 482 42:48.6 44:50.3 13:48/M
44 Logan Bickel North Richland Hills TX 117 34 492 43:13.5 44:48.6 13:56/M
45 Desiree Weiche 986 32 497 43:39.8 46:01.1 14:05/M
46 Christina Thomas Trophy Club TX 70 30 500 43:49.1 44:18.4 14:08/M
47 Tara Ferman Keller TX 66 30 509 44:30.9 45:02.4 14:21/M
48 Jessica Bryson Justin TX 115 33 518 45:23.5 47:31.4 14:38/M
49 Jennifer Nagel Denton TX 113 33 523 45:53.5 46:38.7 14:48/M
50 Tiffany Estrada Fort Worth TX 94 32 526 46:10.8 48:06.5 14:54/M
51 Callie Harrison Midlothian TX 101 32 527 46:11.7 47:50.2 14:54/M
52 Kimberly Leonard Fort Worth TX 116 34 531 46:52.7 47:54.2 15:07/M
53 Dewayne Gray Keller TX 102 32 532 46:53.0 47:54.2 15:07/M
54 Valeria Rodriguez Fort Worth TX 79 31 552 48:22.8 48:56.5 15:36/M
55 Jennifer McCranie Mansfield TX 110 33 556 48:56.3 50:53.8 15:47/M
56 Jodi Coley Haltom City TX 80 31 557 48:57.5 51:05.8 15:47/M
57 Alyssa Charboneau Fort Worth TX 65 30 566 49:42.8 51:28.1 16:02/M
58 Mandy Jonkers Fort Worth TX 74 31 567 49:44.0 51:27.2 16:03/M
59 Ashley Gomez N. Richland Hills TX 68 30 577 51:02.6 52:24.1 16:28/M
60 Katie Cazo 1709 33 582 51:33.0 53:24.4 16:38/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dana Brandon Keller TX 647 39 83 24:39.1 24:53.8 7:57/M
2 Madeline Grejda Southlake TX 148 38 95 25:06.7 25:25.2 8:06/M
3 Kelly Vaupel Southlake TX 132 37 96 25:09.0 25:14.0 8:07/M
4 Leigh Anne Uribe North Richland Hills TX 149 38 142 26:52.4 27:15.7 8:40/M
5 Jennifer McBane North Richland Hills TX 153 38 181 27:59.9 28:10.7 9:02/M
6 Pam Neven Keller TX 165 39 204 28:35.3 29:55.4 9:13/M
7 Outhida Hatfield Fort Worth TX 122 35 213 28:48.8 30:17.5 9:17/M
8 Heidi Gerhardt Bedford TX 131 36 217 28:58.1 29:25.7 9:21/M
9 Nancy Corley Southlake TX 135 37 250 30:00.4 31:51.2 9:41/M
10 Marla Bratsch Fort Worth TX 155 38 272 31:04.6 32:41.3 10:01/M
11 Nicole Hansen North Richland Hills TX 138 37 288 31:47.1 32:56.7 10:15/M
12 Ashley Duwe 1751 39 293 31:55.2 33:58.7 10:18/M
13 Caryna Conner Justin TX 133 37 300 32:23.5 34:22.0 10:27/M
14 Lauren Burkett Keller TX 125 35 303 32:28.3 33:06.0 10:28/M
15 Makala Pollard Keller TX 162 39 316 32:56.0 33:52.1 10:37/M
16 Ronda Bell Fort Worth T 655 38 326 33:21.9 33:47.3 10:45/M
17 Crystal Johns Fort Worth TX 621 38 327 33:27.3 35:34.5 10:47/M
18 Kelly Carbonell Flower Mound TX 136 37 329 33:27.5 34:08.7 10:47/M
19 Leslie Ducatel Kelelr TX 123 35 346 34:21.5 35:39.2 11:05/M
20 Amanda Stansberger Keller TX 130 36 366 34:58.8 35:57.0 11:17/M
21 Nora Hobbie Watauga TX 157 38 378 35:45.2 37:01.8 11:32/M
22 Shannon Sprowls Ft Worth TX 163 39 391 36:16.6 36:46.3 11:42/M
23 Crystal Leining 1771 36 393 36:17.5 36:53.4 11:42/M
24 Mandee Eanes Fort Worth TX 154 38 442 39:52.7 41:37.5 12:52/M
25 Jami Carr Southlake TX 140 37 456 40:13.4 42:23.8 12:58/M
26 Jennifer McKinnon Fort Worth TX 124 35 457 40:14.2 42:23.9 12:59/M
27 Kelly Graham Fort Worth TX 142 38 468 41:17.9 43:21.1 13:19/M
28 Jennifer Casey Texas TX 128 36 477 42:18.4 44:16.3 13:39/M
29 Dawn Dalrymple 1763 36 485 42:54.2 45:16.8 13:50/M
30 Katie Rein Carrollton TX 166 39 487 43:01.3 44:08.4 13:53/M
31 Suguna Gottam Nrh TX 137 37 498 43:42.8 44:50.8 14:06/M
32 Candace Angelo 937 39 503 44:05.5 46:11.1 14:13/M
33 Autumn Ortiz Fort Worth TX 143 38 528 46:32.3 48:00.1 15:01/M
34 Crystal Laughan 678 37 533 46:55.1 47:48.6 15:08/M
35 Krystal Jackson Mckinney TX 129 36 555 48:52.7 50:50.0 15:46/M
36 Mandy Gaston Fort Worth TX 152 38 561 49:18.0 51:01.2 15:54/M
37 Yvonne Clanton Lewisville TX 121 35 573 50:17.6 51:49.2 16:13/M
38 Michelle Martin Bedford TX 161 39 574 50:22.9 52:36.7 16:15/M
39 Erika Mildred Keller TX 146 38 578 51:09.3 52:22.0 16:30/M
40 Traci Ratliff Corinth TX 127 36 599 52:37.5 54:36.2 16:58/M
41 Terry Evans Fort Worth TX 144 38 604 53:10.0 54:08.2 17:09/M
42 Amy Simon Ft Worth TX 164 39 625 55:27.6 56:56.8 17:53/M
43 Voshon Lyons Keller TX 134 37 627 56:57.0 59:11.7 18:22/M
44 Stephanie Cholak Keller TX 151 38 631 57:20.4 58:23.2 18:30/M
45 Angie Lynn Keller TX 150 38 637 1:02:45.4 1:04:40.6 20:15/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Christa Sawyer North Richland Hills TX 223 44 127 26:17.0 26:30.4 8:29/M
2 Belynda Warner Grapevine TX 209 43 131 26:34.6 26:52.6 8:34/M
3 Hillarie Van Zanten Keller TX 199 42 138 26:48.5 28:36.7 8:39/M
4 Hollie Hibbard Fort Worth TX 185 41 141 26:50.9 27:04.8 8:39/M
5 Stacey Whitt Keller TX 177 40 167 27:33.7 28:28.1 8:53/M
6 Bruce Nelda Keller TX 663 40 175 27:50.6 28:09.1 8:59/M
7 Lisa Dimmitt Fort Worth TX 196 42 194 28:10.7 28:19.3 9:05/M
8 Valie Bagchi 696 42 207 28:39.4 29:01.2 9:15/M
9 Marci Elliott Fort Worth TX 174 40 208 28:40.1 30:00.7 9:15/M
10 Shelley Hawkins Fort Worth TX 603 40 214 28:50.0 30:12.6 9:18/M
11 Mendy Hattaway North Richland Hills TX 208 43 220 29:02.5 30:16.6 9:22/M
12 Heather Varon North Richland Hills TX 168 40 222 29:08.8 29:26.5 9:24/M
13 Shannon Edwards Keller TX 192 41 225 29:12.7 29:32.8 9:25/M
14 Kieva Flynn Hurst TX 181 41 237 29:32.4 29:48.6 9:32/M
15 Beth Patrick 667 41 238 29:33.1 29:45.6 9:32/M
16 Launsa Rodriguez 1768 43 244 29:45.9 32:02.4 9:36/M
17 Heather Rogers Justin TX 207 43 259 30:31.0 32:30.1 9:51/M
18 Kerrie Sublette Fort Worth TX US 191 41 270 30:59.4 31:25.0 10:00/M
19 Lisa Reynolds Mckinney TX US 190 41 271 31:01.1 31:26.9 10:00/M
20 Erin Rayburn Keller TX 220 44 287 31:42.4 32:05.9 10:14/M
21 Jill Statham 1750 43 292 31:54.9 33:58.8 10:17/M
22 Christine Donaldson Keller TX 609 42 298 32:11.8 32:16.3 10:23/M
23 Tina Pearson Justin TX 205 42 299 32:15.9 34:21.5 10:24/M
24 Kirsten Wilson Haslet TX 197 42 306 32:42.4 33:16.7 10:33/M
25 Maggie Thomson Grapevine TX 180 41 343 34:13.0 34:28.6 11:02/M
26 Rebekah Pryor Fort Worth TX 173 40 349 34:25.5 35:12.3 11:06/M
27 Cathy Kissinger Frisco TX 602 42 371 35:26.8 36:06.9 11:26/M
28 Yolanda Soria Fort Worth TX 224 44 373 35:31.1 36:21.8 11:27/M
29 Patricia Foster Ft Worth TX 176 40 374 35:32.1 36:22.2 11:28/M
30 Susan South Azle TX 210 43 394 36:25.2 38:01.0 11:45/M
31 Sylvia Rios Crowley TX 213 43 402 37:04.2 37:54.2 11:57/M
32 Janene Johnson Burleson TX 175 40 406 37:22.1 38:11.6 12:03/M
33 Missy Doggett North Richland Hills TX 219 44 408 37:25.8 38:56.8 12:04/M
34 Kim Belding Keller TX 656 44 411 37:36.8 39:00.0 12:08/M
35 Shamron Wilder Fort Worth TX 204 42 416 38:03.9 40:11.3 12:16/M
36 Alyce Monroe Arlington TX 218 44 420 38:16.0 39:48.5 12:21/M
37 Janet Phipps Tuttle OK 217 44 421 38:16.0 39:48.7 12:21/M
38 Tracy Madsen Flower Mound TX 198 42 423 38:22.6 39:11.9 12:23/M
39 Marianne Laguatan Keller TX 170 40 438 39:24.9 40:18.9 12:43/M
40 Wilma Dailey Fort Worth TX 186 41 444 39:53.4 40:47.4 12:52/M
41 Melissa Matrinez 673 44 452 40:04.1 41:17.8 12:55/M
42 Jennifer Harding Keller TX 649 40 453 40:07.7 41:20.7 12:56/M
43 Melanie Bourgeois Bedford TX 212 43 464 40:48.1 42:05.8 13:10/M
44 Beth Diggs Azle TX 194 42 467 41:10.0 42:45.9 13:17/M
45 Jennifer Haisten Fort Worth TX 193 42 469 41:18.0 43:19.9 13:19/M
46 Valerie Doyle Hurst TX 184 41 481 42:46.7 43:07.5 13:48/M
47 Rae Martin Grapevine TX 216 44 490 43:08.1 43:59.2 13:55/M
48 Amy Smith Carrollton TX 169 40 504 44:13.7 45:48.8 14:16/M
49 Tracie Hernandez Crowley TX 195 42 506 44:14.4 45:48.6 14:16/M
50 Valerie Myers Nrh TX 630 42 530 46:43.7 48:44.5 15:04/M
51 Margie Wahkinney Medicine Park OK 183 41 538 47:12.6 49:12.4 15:14/M
52 Desserrie Ritner Justin TX 188 41 568 50:02.4 52:11.6 16:08/M
53 Cj Atencio Fort Worth TX 189 41 575 50:27.7 51:59.5 16:16/M
54 Kathy Booher Fort Worth TX 221 44 585 51:37.5 53:57.9 16:39/M
55 Stacey Beaver Fort Worth TX 179 41 596 52:05.1 54:18.7 16:48/M
56 Joelle Engelke Cedar Park TX 638 43 598 52:06.2 54:18.9 16:48/M
57 Nicole Isom Fort Worth TX 167 40 605 53:10.6 54:08.3 17:09/M
58 Tracey Sackman Fort Worth TX 626 42 623 54:41.0 56:12.9 17:38/M
59 Salena Morphew Keller TX 187 41 626 56:30.1 57:25.3 18:14/M
60 Amy Fancher Fort Worth TX 206 43 645 1:05:30.6 1:06:16.0 21:08/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Elizabeth Lawrence North Richard Hills TX 244 47 36 22:24.0 22:31.3 7:14/M
2 Kelly Richards Grapevine TX 239 46 42 22:44.0 22:53.3 7:20/M
3 Karen Wireman Southlake TX 260 48 59 23:40.6 23:47.8 7:38/M
4 Sloan Schultes Keller TX 686 49 100 25:14.6 26:35.8 8:08/M
5 Julie Luebbert Roanoke TX 226 45 109 25:40.9 26:15.3 8:17/M
6 Anne Barnwell Keller TX 252 47 132 26:35.9 26:54.5 8:35/M
7 Danyah Arafat-Johnson Roanoke TX 238 46 133 26:36.3 26:54.0 8:35/M
8 Lisa Hennessy Trophy Club TX 255 48 144 26:53.7 27:38.5 8:40/M
9 Melissa Lamke Keller TX 257 48 149 27:04.7 27:26.7 8:44/M
10 Melissa McKibben Keller TX 229 45 159 27:25.8 27:43.0 8:51/M
11 Elizabeth Burnside Keller TX 259 48 179 27:51.8 28:14.1 8:59/M
12 Debbie Zarsk Colleyville TX 348 45 186 28:04.5 28:10.8 9:03/M
13 Amy Lucas Keller TX 263 49 195 28:12.3 28:20.9 9:06/M
14 Kim Maddoy 684 47 199 28:21.6 28:54.7 9:09/M
15 Kellie Patterson Arlington TX 236 46 206 28:37.7 29:17.6 9:14/M
16 Bonnie Volkert Fort Worth TX 234 46 210 28:48.4 29:05.0 9:17/M
17 Ruth Cabrera Fort Worth TX 643 48 235 29:31.8 30:00.2 9:31/M
18 Michelle Boonzaier Keller TX 264 49 242 29:42.2 30:37.6 9:35/M
19 Robin Garner Fort Worth TX 232 45 254 30:13.9 30:34.6 9:45/M
20 Juliann Berry Flower Mound TX 251 47 264 30:50.1 32:18.5 9:57/M
21 Valerie Jopling Arlington TX 240 46 282 31:29.3 32:33.1 10:09/M
22 Carol Schumm Southlake TX 258 48 294 31:57.6 32:48.9 10:18/M
23 Kim Graybeal Haltom City TX 253 48 307 32:44.6 33:51.0 10:34/M
24 Joretta Starkweather Keller TX 247 47 336 33:57.8 34:13.1 10:57/M
25 Kathleen Giannetti Fort Worth TX 250 47 352 34:32.1 36:09.8 11:08/M
26 Kelley Schillo 697 45 357 34:42.4 35:28.0 11:12/M
27 Teresa Mundy Fort Worth TX 225 45 367 35:02.3 36:16.5 11:18/M
28 Hollie Arnold North Richland Hills TX 249 47 375 35:34.4 36:21.9 11:28/M
29 Michelle Proulx Keller TX 605 45 377 35:43.1 36:18.5 11:31/M
30 Trish McKeel Southlake TX 642 46 387 36:05.6 36:50.3 11:38/M
31 Renee Boles Fort Worth TX 241 47 392 36:17.5 36:53.6 11:42/M
32 Kelley Stidd Keller TX 266 49 404 37:14.3 37:46.6 12:01/M
33 Sheila Heierman Keller TX 267 49 405 37:14.6 37:46.9 12:01/M
34 Arlene Menchaca Keller TX 231 45 407 37:23.3 38:11.8 12:04/M
35 Kris Coulombe Euless TX 261 48 428 38:50.5 39:58.5 12:32/M
36 Deborah Lamkin Keller TX 262 48 429 38:50.8 39:58.7 12:32/M
37 Ida Cathcart Grapevine TX 268 49 436 39:16.9 40:55.7 12:40/M
38 Tracy McIntyre Fort Worth TX 246 47 465 41:06.3 42:27.2 13:15/M
39 Margie Nelson Keller TX 243 47 483 42:53.4 44:17.7 13:50/M
40 Andrea Riddle Keller TX 254 48 488 43:03.0 44:20.6 13:53/M
41 Leslye Dietrich Fort Worth TX 270 49 495 43:23.4 45:29.6 14:00/M
42 Sharon Manna Keller TX 228 45 505 44:14.2 45:48.4 14:16/M
43 Shawn King 677 47 534 46:55.2 47:49.0 15:08/M
44 Tammny Nicodemus Grapevine TX 227 45 536 47:04.7 47:37.1 15:11/M
45 Tia Metzger Grapevine TX 248 47 547 47:51.1 48:53.0 15:26/M
46 Becky German Lawton OK 235 46 565 49:35.0 51:34.1 16:00/M
47 Sandra Ugarte Fort Worth TX 242 47 581 51:29.8 53:27.2 16:36/M
48 Cheryl Zobal Flower Mound TX 265 49 589 51:43.8 53:24.7 16:41/M
49 Colleen Schaper 1711 46 592 51:48.8 53:41.3 16:43/M
50 Misty Siilcox Fort Worth TX 627 45 593 51:50.3 53:17.7 16:43/M
51 Krista Rogers Flower Mound TX 269 49 595 51:55.9 53:25.3 16:45/M
52 Lisa Eernisse Frisco TX 230 45 603 52:53.3 53:37.1 17:04/M
53 Mickie Jobe Fort Worth TX 233 46 608 53:24.3 54:21.1 17:14/M
54 Sharon Paschall Haltom City TX 245 47 641 1:04:43.3 1:06:09.8 20:53/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Frikkie Swardt Haslet TX 273 50 51 23:19.7 23:36.7 7:31/M
2 Kat Sparks Grapevine TX 297 52 64 23:48.2 23:57.8 7:41/M
3 Laurie Hogle Fort Worth TX 300 52 69 23:54.1 25:15.1 7:43/M
4 Monica Waite Grapevine TX 306 53 119 26:00.5 26:10.2 8:23/M
5 Sharon Senna Southlake TX 282 51 125 26:16.3 26:21.8 8:28/M
6 Tina Covington Keller TX 613 52 135 26:40.6 26:59.1 8:36/M
7 Michele McClew Coppell TX 301 53 143 26:52.7 27:10.8 8:40/M
8 Michelle Liles Grapevine TX 295 52 157 27:19.4 27:39.5 8:49/M
9 Nancy Denison Gainesville TX 299 52 165 27:30.8 27:59.0 8:52/M
10 Laurie Tobosa Fort Worth TX 292 51 178 27:51.0 28:28.1 8:59/M
11 Liz Wedemeyer Colleyville TX 288 51 180 27:57.8 28:17.4 9:01/M
12 Martha Wood Fort Worth TX 271 50 234 29:22.9 31:37.0 9:28/M
13 Laura McKinney Trophy Club TX 302 53 241 29:40.9 29:54.3 9:34/M
14 Debbie Smith Southlake TX 280 50 257 30:15.7 31:19.8 9:45/M
15 Uschi Szpak Trophy Club TX 307 53 261 30:40.5 31:01.2 9:54/M
16 Bridget Smith Coppell TX 314 54 267 30:57.1 32:03.4 9:59/M
17 Mary Keeffe Grapevine TX 303 53 268 30:57.2 32:03.8 9:59/M
18 Denise Churchman Watauga TX 308 54 273 31:06.6 32:16.7 10:02/M
19 Lisa McIntyre Keller TX 305 53 296 32:09.4 33:05.2 10:22/M
20 Cathy McWhirter 1491 50 313 32:53.8 33:27.2 10:36/M
21 Nusi Scurlock 669 54 317 33:01.2 34:18.1 10:39/M
22 Eileen Lexa Trophy Club TX 311 54 322 33:18.5 33:32.7 10:45/M
23 Jett Hampton North Richland Hills TX 290 51 325 33:21.3 34:32.4 10:45/M
24 Rhonda Schwartz Fort Worth TX 291 51 330 33:33.3 33:56.1 10:49/M
25 Paulette Clark Watauga TX 298 52 333 33:36.7 34:00.7 10:50/M
26 D Bernard Flower Mound TX 304 53 337 33:58.7 34:12.8 10:57/M
27 Nita Gaona North Richland Hills TX 286 51 339 34:00.5 36:00.8 10:58/M
28 Colleen Filak Keller TX 313 54 351 34:31.8 35:13.7 11:08/M
29 Beth Paul Keller TX 317 54 369 35:26.7 36:07.1 11:26/M
30 Rebecca Dunn Duncanville TX 278 50 386 36:03.0 36:33.2 11:38/M
31 Shawn Mondloch Fort Worth TX 287 51 390 36:13.3 37:25.7 11:41/M
32 Liz Elliott Mansfield TX 281 51 413 37:53.7 38:58.6 12:13/M
33 Sheila O'Halloran Flower Mound TX 283 51 422 38:22.1 39:12.3 12:23/M
34 Sherri Burns Keller TX 275 50 430 38:51.4 39:59.5 12:32/M
35 Melanie Dooley Keller TX 289 51 448 39:59.3 40:36.0 12:54/M
36 Cindy Johnson Keller TX 294 52 484 42:53.7 44:17.7 13:50/M
37 Deborah Bellanca Haslet TX 284 51 535 47:02.5 48:02.4 15:10/M
38 Tina Pence Keller TX 310 54 548 48:02.7 48:53.4 15:30/M
39 Tammy Bush Keller TX 272 50 549 48:02.9 48:54.2 15:30/M
40 Anna Monges Mckinney TX 312 54 554 48:33.6 49:53.4 15:40/M
41 Melodee Scallan Flower Mound TX 277 50 586 51:41.4 53:24.0 16:40/M
42 Shannon Luce Keller TX 315 54 618 54:12.2 54:52.9 17:29/M
43 Kim Scalf Keller TX 276 50 619 54:12.4 55:50.9 17:29/M
44 Sarah Nash Haslet TX 293 52 628 56:57.1 59:11.3 18:22/M
45 Deby Sweren Keller TX 309 54 634 1:02:43.3 1:03:32.8 20:14/M
46 Lori Joyner Richland Hills TX 316 54 639 1:04:21.3 1:05:48.0 20:45/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Cindy Dumas Carrollton TX 335 58 160 27:27.5 27:35.3 8:51/M
2 Diane Ferguson Trophy Club TX 344 58 174 27:50.1 28:07.9 8:59/M
3 Evelyn Luccioni Grapevine TX 329 56 232 29:21.5 29:40.4 9:28/M
4 Michele Hathorn Watauga TX 334 58 262 30:40.7 31:20.0 9:54/M
5 Libby Laurent Rowlett TX 331 57 277 31:11.4 31:19.8 10:04/M
6 Laurie Phillips Haslet TX 318 55 291 31:50.1 32:51.9 10:16/M
7 Charlie O'Halloran Flower Mound TX 324 55 332 33:36.4 34:22.4 10:50/M
8 Donna Rucker Coppell TX 330 56 360 34:48.0 35:57.2 11:14/M
9 Donna Featherston Trophy Club TX 326 55 381 35:49.3 36:14.3 11:33/M
10 Jeannette Newton Rockford IL 339 58 384 35:57.4 37:06.9 11:36/M
11 Cathy Latham Arlington TX 325 55 399 36:56.5 37:57.3 11:55/M
12 Susan Alvarado Colleyville TX 333 57 419 38:08.6 38:39.5 12:18/M
13 Anne Winn Keller TX 332 57 450 40:03.1 41:15.7 12:55/M
14 Lori Mitchell Euless TX 321 55 451 40:03.3 41:16.1 12:55/M
15 John Snarr Keller TX 319 55 472 42:09.1 43:15.4 13:36/M
16 Lettie Estrada Irving TX 336 58 499 43:43.1 44:48.5 14:06/M
17 Donna Lebon Bedford TX 340 58 515 45:10.5 45:40.5 14:34/M
18 Joyce Cartwright Fort Worth TX 346 59 539 47:39.8 49:03.2 15:22/M
19 Denise Gribble Arlington TX 327 55 562 49:27.9 51:33.2 15:57/M
20 Susan Kincaid Keller TX 337 58 606 53:11.2 55:29.3 17:09/M
21 Lynda Lamb Keller TX 338 58 607 53:12.2 55:29.0 17:10/M
22 Jackie Butcher North Richland Hills TX 322 55 611 53:35.6 55:53.1 17:17/M
23 Caroline Bandy Euless TX 323 55 617 54:02.1 54:44.6 17:26/M
24 Deborah Harkey Fort Worth TX 328 56 629 56:58.3 59:11.4 18:23/M
25 Karen Jones Flower Mound TX us 320 55 638 1:04:20.6 1:04:20.6 20:45/M
26 Retta Roberson Keller TX 341 58 642 1:04:45.0 1:06:11.8 20:53/M
27 Jane Speas Watauga TX 345 59 643 1:04:45.4 1:06:09.8 20:53/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Chris Kerr Arlington TX 349 61 312 32:53.5 33:32.1 10:36/M
2 Kathy McIver Keller TX 351 62 410 37:31.6 38:06.5 12:06/M
3 Elaine Muncie Pilot Point TX 347 60 433 39:13.8 39:41.8 12:39/M
4 Robyn Bullard Arlington TX 350 61 521 45:41.2 46:55.9 14:44/M
5 Marsha Simon Fort Worth TX 343 61 576 50:33.8 52:03.3 16:18/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Suzi Cope 1753 67 372 35:27.6 35:54.2 11:26/M
2 Josette Givens Fort Worth TX 353 67 507 44:15.2 44:46.8 14:16/M
3 Diane Whaley Bedford TX 352 65 613 53:42.9 55:07.5 17:19/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sherry Robinson Fort Worth TX 354 76 376 35:39.2 35:50.3 11:30/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Derek Yorek Ft Worth TX US 615 31 1 16:00.0 16:03.5 5:10/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Russ Wedemeyer Colleyville TX 557 53 3 18:30.0 18:33.8 5:58/M
Top

Male Grand Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ron Winzen Southlake TX 632 52 4 19:14.9 19:18.3 6:12/M
Top

Male 1 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jared Thomas Southlake TX 616 14 10 19:51.8 19:55.0 6:24/M
2 Hunter Donaldson Keller TX 610 14 13 20:16.2 20:20.1 6:32/M
3 Riley Riethman Keller TX 358 12 14 20:16.5 20:20.7 6:32/M
4 Antonio Florcruz Southlake TX 623 12 34 22:12.5 22:23.8 7:10/M
5 Jack Van Zanten Keller TX 356 11 88 24:54.9 25:12.3 8:02/M
6 Riley Patrick 668 11 236 29:32.2 29:44.5 9:32/M
7 Sam Zell Keller TX 357 12 431 38:55.2 40:57.3 12:33/M
8 Wyatt Eernisse Frisco TX 359 14 479 42:36.5 43:20.9 13:45/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Daniel Rogers Flower Mound TX 360 17 6 19:30.3 19:35.4 6:17/M
2 Luke Hundey 688 18 15 20:33.2 20:36.0 6:38/M
3 Josh Kempf Colleyville TX 618 19 17 20:45.5 20:51.2 6:42/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 R.j. Winzen Fort Worth TX 624 24 2 18:22.5 18:26.0 5:55/M
2 Zach Denison Gainesville TX 363 21 86 24:53.9 25:22.5 8:02/M
3 Matthew Latham Arlington TX 366 24 90 24:59.9 25:59.5 8:04/M
4 Zach Voss Dallas TX 364 23 221 29:05.4 29:40.9 9:23/M
5 Jaden Holtman Keller TX 658 20 344 34:13.7 34:32.9 11:02/M
6 Dusty Schaper 1715 22 583 51:33.1 53:24.2 16:38/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jeremy Mullendore Coppell TX 645 27 25 21:47.6 21:52.4 7:02/M
2 Eric Knott Fort Worth TX 661 27 46 22:58.7 24:48.2 7:25/M
3 Eric Polatta Fort Worth TX 374 28 58 23:39.1 24:28.5 7:38/M
4 Andrew Latham Arlington TX 372 27 61 23:41.9 24:43.0 7:38/M
5 Alonzo Pearson 694 26 76 24:25.0 24:53.3 7:53/M
6 Dustin Jameson Abilene TX 644 28 79 24:33.5 24:54.5 7:55/M
7 Peter Hawley Hurst TX 380 29 85 24:46.6 26:45.9 7:59/M
8 Grant Leach Denton TX 370 25 87 24:54.2 25:32.2 8:02/M
9 James Balcony Keller TX 607 29 106 25:24.9 27:00.7 8:12/M
10 Ranger Parrish Keller TX 646 29 110 25:40.9 25:51.3 8:17/M
11 Michael Nelson Grapevine TX 371 26 115 25:47.9 25:59.5 8:19/M
12 Blake Harrison Midlothian TX 375 28 121 26:08.7 28:05.3 8:26/M
13 Luke Foreman 1735 29 158 27:25.5 29:00.0 8:51/M
14 Mike Prince Fort Worth TX 383 29 200 28:22.9 29:02.9 9:09/M
15 Jake Daggett North Richland Hills TX 377 29 223 29:11.9 30:52.1 9:25/M
16 Seantay Carpenter Grapevine TX 373 28 258 30:29.2 30:45.8 9:50/M
17 Justin Hamm Watauga TX 367 25 289 31:48.1 33:41.6 10:15/M
18 Josh Huckabee Carrollton TX 378 29 309 32:47.8 33:16.7 10:35/M
19 Chris Spalding Crowley TX 379 29 315 32:56.0 33:41.0 10:37/M
20 Stefan Thompson Fort Worth TX 617 28 434 39:15.0 40:54.7 12:40/M
21 Chase Holt Fort Worth TX 369 25 455 40:12.1 41:27.3 12:58/M
22 Steven Streb Denton TX 368 25 486 43:00.3 43:27.8 13:52/M
23 Ryan Myers North Richland Hills TX 382 29 616 53:59.1 55:37.7 17:25/M
24 Jonathan Faussett 680 26 621 54:23.5 56:07.7 17:33/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Nick Nagel Denton TX USA 400 32 7 19:34.8 19:40.4 6:19/M
2 Chris Artuso Irving TX 392 31 41 22:39.6 22:56.0 7:18/M
3 Jasen Johnson 927 30 56 23:32.6 25:35.9 7:35/M
4 Justin Hand Fort Worth TX 413 34 57 23:38.9 24:28.1 7:37/M
5 Frank Casey North Richland Hills TX 417 34 60 23:41.4 25:42.3 7:38/M
6 Jason Charboneau Fort Worth TX 386 30 105 25:22.7 26:48.2 8:11/M
7 Ernie Aguilar Grapevine TX 408 33 114 25:46.6 26:04.6 8:19/M
8 Stefan Woods Flower Mound TX 385 30 116 25:49.0 27:13.7 8:20/M
9 Brent Hill Keller TX 416 34 128 26:19.3 26:46.4 8:29/M
10 Dale Smith Keller TX 414 34 134 26:39.8 28:28.3 8:36/M
11 Travis Woody North Richland Hills TX 409 33 169 27:40.0 28:26.0 8:55/M
12 Micah Stewart North Richland Hills TX 418 34 171 27:46.8 28:09.2 8:57/M
13 Charlie Dykstra Dallas TX 384 30 226 29:13.3 31:23.2 9:25/M
14 Joshua Davis Roanoke TX 403 33 229 29:19.7 32:04.3 9:27/M
15 Keegan Jonkers Fort Worth TX 389 31 240 29:39.2 31:05.1 9:34/M
16 Andrew Lupher Flower Mound TX 399 32 269 30:59.3 31:47.2 10:00/M
17 James Lassen Fort Worth TX 405 33 279 31:22.1 33:09.2 10:07/M
18 Chris Patterson Dallas TX 412 34 311 32:52.8 33:26.9 10:36/M
19 Nate Pettit Garland TX 410 33 320 33:17.6 33:44.7 10:44/M
20 David Prysock Fort Worth TX 393 31 324 33:21.0 34:43.4 10:45/M
21 Matt Rasburg 690 34 334 33:45.7 35:39.4 10:53/M
22 Michael Meadows Fort Worth TX 388 30 345 34:16.6 35:37.8 11:03/M
23 Brett Comer Lewisville TX 390 31 353 34:33.2 36:30.9 11:09/M
24 Lance Martin Fort Worth TX 391 31 358 34:43.6 36:21.1 11:12/M
25 Percy Comafay Haltom City TX 635 33 370 35:26.8 35:43.5 11:26/M
26 Shawn Mason Fort Worth TX 419 34 508 44:25.5 45:53.3 14:20/M
27 Jesse Sifuentes Keller TX 395 32 510 44:31.6 45:02.8 14:22/M
28 David Tuberville Fort Worth TX 396 32 511 44:49.1 45:03.9 14:27/M
29 Chad Nash Fort Worth TX 407 33 545 47:48.3 49:02.9 15:25/M
30 Matthew Coley Haltom City TX 406 33 558 49:00.5 51:06.5 15:48/M
31 Stephen Collins Fort Worth TX 398 32 559 49:14.5 50:59.6 15:53/M
32 Joshua Smith Dallas TX 401 32 602 52:40.9 54:24.3 16:59/M
DQ Brian Michalski Keller TX 411 33 DQ 14:19.0 16:09.0 4:37/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brett Bartlett Grapevine TX Us 453 39 22 21:10.9 21:15.0 6:50/M
2 Jose Guzman Grapevine TX 432 36 37 22:27.3 22:41.3 7:15/M
3 Darryl Taylor Saginaw TX 442 37 40 22:38.1 22:44.9 7:18/M
4 Brian Orwig Richardson TX 444 37 55 23:32.5 24:23.7 7:35/M
5 Aaron Shaw Fort Worth TX 424 35 67 23:50.4 24:01.3 7:41/M
6 Jonathan Atwell North Richland Hills TX 452 39 72 24:12.0 24:31.5 7:48/M
7 Eric Hill 679 37 73 24:15.2 24:32.9 7:49/M
8 Andrew Bickel North Richland Hills TX 422 35 74 24:18.9 25:10.8 7:50/M
9 Aaron Peck Fort Worth TX 447 38 122 26:09.7 26:26.0 8:26/M
10 Scott Payne Keller TX 454 39 150 27:05.5 27:28.3 8:44/M
11 Stephen Alvarez Mckinney TX 435 36 156 27:18.5 27:44.8 8:48/M
12 Russell Haddock Fort Worth TX 451 39 163 27:29.4 27:40.8 8:52/M
13 Shubert Justin Keller TX 657 36 185 28:03.9 28:19.8 9:03/M
14 Todd York Lewisville TX 425 35 187 28:05.4 28:18.1 9:04/M
15 Joshua Gonzales Saginaw TX 436 37 189 28:07.6 28:26.4 9:04/M
16 Doug Belding Keller TX 654 39 197 28:21.3 29:40.8 9:09/M
17 Jack Rutty Keller TX 431 36 245 29:46.3 31:13.5 9:36/M
18 David Burkett Keller TX 426 35 248 29:51.7 30:29.5 9:38/M
19 Chris Farmer Plano TX 446 38 265 30:50.8 31:29.5 9:57/M
20 William Ivey Fort Worth TX 439 37 281 31:25.0 31:59.9 10:08/M
21 Mike Williams Ft Worth TX 427 36 286 31:37.5 33:44.0 10:12/M
22 Kevin Brown Flower Mound TEXAS USA 682 37 347 34:23.1 34:42.7 11:05/M
23 Kenny Stansberger Keller TX 438 37 365 34:58.3 35:57.2 11:17/M
24 Benjamin Jacob Keller TX 456 39 388 36:08.5 37:05.9 11:39/M
25 Luke Henk Keller TX 428 36 435 39:15.7 40:08.2 12:40/M
26 Brian Brooks Fort Worth TX 455 39 439 39:33.8 41:06.7 12:45/M
27 Chris Hamilton 928 37 480 42:46.4 43:59.9 13:48/M
28 Josh Morphew Keller TX 443 37 501 43:56.9 44:49.4 14:10/M
29 Matt Angelo 938 39 502 44:05.4 46:10.3 14:13/M
30 John Leonard Fort Worth TX 421 35 525 46:09.3 46:59.8 14:53/M
31 Brian Crawford Hurst TX 449 39 529 46:32.9 48:00.1 15:01/M
32 Jeff Nicodemus Grapevine TX 450 39 537 47:05.5 47:37.7 15:11/M
33 Donny Oliver Fort Worth TX 441 37 560 49:15.5 51:01.1 15:53/M
34 Colin Mildred Keller TX 440 37 588 51:43.8 52:53.6 16:41/M
35 Terry Ratliff Corinth TX 420 35 601 52:39.7 54:37.7 16:59/M
36 Steven Cholak Keller TX 429 36 630 57:15.4 58:23.3 18:28/M
DQ Mark Ducatel Keller TX 423 35 DQ 11:59.9 16:37.6 3:52/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jeff Bozarth Euless TX 474 42 5 19:27.7 19:31.4 6:16/M
2 Matt Vaupel Southlake TX 472 42 8 19:41.1 19:44.8 6:21/M
3 James Yevich Haltom City TX 483 44 20 21:08.2 21:12.6 6:49/M
4 Cory Schwenn Rhome TX USA 479 43 23 21:12.1 21:24.4 6:50/M
5 Steve Sprowls Ft Worth TX 484 44 30 21:59.1 22:06.2 7:05/M
6 Steven Pfeifer Fort Worth TX 486 44 38 22:32.0 22:40.4 7:16/M
7 Chris Giannetti Fort Worth TX 488 44 48 23:11.7 23:46.0 7:29/M
8 Brandon Couvillion Flower Mound TX 459 40 50 23:17.9 23:26.0 7:31/M
9 Chris Morris Grapevine TX 475 42 63 23:47.4 23:55.9 7:40/M
10 Lawrence McBane Nrh TX 469 41 71 24:06.2 24:15.9 7:46/M
11 Tate Tefertiller North Richland Hills TX 487 44 75 24:22.2 24:46.7 7:52/M
12 Rogelio Silva Fort Worth TX 462 40 81 24:36.2 25:01.9 7:56/M
13 Matthew McGarity Mckinney TX 470 41 84 24:46.4 25:14.0 7:59/M
14 Anthony Thompson Trophy Club TX 464 40 93 25:02.3 25:28.4 8:05/M
15 Todd Van Drie 672 44 120 26:02.4 26:17.4 8:24/M
16 Grant Edwards Keller TX 482 43 168 27:40.0 28:00.2 8:55/M
17 Bobby Garner Fort Worth TX 489 44 177 27:50.8 28:12.2 8:59/M
18 Brian Overstreet Keller TX 460 40 193 28:09.6 28:42.7 9:05/M
19 Gerardo Ramirez Keller TX 633 44 209 28:45.9 29:54.4 9:16/M
20 Stan Pollard Grapevine TX US 485 44 215 28:52.4 29:01.2 9:19/M
21 Christopher Gerhardt Bedford TX 477 42 216 28:57.3 29:25.1 9:20/M
22 Ryan Corley Southlake TX 480 43 227 29:14.3 31:06.2 9:26/M
23 Matthew Sinnwell Fort Worth TX 466 41 252 30:10.3 30:25.7 9:44/M
24 Garrett Hawkins Fort Worth TX 631 43 278 31:15.5 32:34.6 10:05/M
25 Derrick Griffin Euless TX 457 40 302 32:27.8 33:35.4 10:28/M
26 Coleman Johns Fort Worth TX 620 44 328 33:27.4 35:34.4 10:47/M
27 James Gaston Fort Worth TX 461 40 342 34:12.3 35:49.0 11:02/M
28 Ric Kellogg 698 43 359 34:45.0 35:29.0 11:13/M
29 John Brandon Keller TX 648 40 379 35:46.1 36:03.6 11:32/M
30 Bruce Swan Ftw TEXAS 634 44 397 36:50.0 38:01.2 11:53/M
31 Devin Warner Grapevine TX 481 43 414 38:01.3 38:40.9 12:16/M
32 Steve Decosta Colleyville TX 619 43 473 42:10.4 44:12.8 13:36/M
33 Jeff Morgan 943 44 476 42:14.7 44:25.8 13:37/M
34 Dan Williams Fort Worth TX USA 458 40 564 49:30.0 51:36.8 15:58/M
35 Ron Timmons Fort Worth TX 625 44 632 1:02:40.3 1:03:50.5 20:13/M
36 Chris Hibbard Fort Worth TX 476 42 633 1:02:40.3 1:03:50.9 20:13/M
37 Dan Lynn Keller TX 467 41 636 1:02:44.6 1:04:40.1 20:14/M
38 Dave Fancher Fort Worth TX 471 42 644 1:05:29.7 1:06:15.9 21:07/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ron Wukkuansib 676 48 18 20:51.6 20:57.7 6:44/M
2 Rob Riethman Keller TX 511 47 24 21:31.4 21:41.0 6:56/M
3 James Hudson 699 49 27 21:49.7 21:57.2 7:02/M
4 Shannon Eernisse Frisco TX USA 495 45 29 21:52.2 21:59.1 7:03/M
5 Robert Lamke Keller TX US 527 49 31 22:04.1 22:21.1 7:07/M
6 Scott Fritchen Keller TX 505 47 53 23:27.8 24:04.6 7:34/M
7 Russell Fett 665 48 54 23:29.8 23:44.1 7:35/M
8 Johnny Riddle Keller TX USA 521 48 68 23:51.5 24:13.8 7:42/M
9 Michael Yates Keller TX 512 47 94 25:03.3 25:25.0 8:05/M
10 Grant McCarson Fort Worth TX 494 45 97 25:10.8 25:36.8 8:07/M
11 Albert Celis Keller TX 526 49 98 25:11.9 25:54.2 8:07/M
12 Keith Fuller Euless TX 502 46 101 25:16.3 25:42.1 8:09/M
13 Daniel McIntyre Fort Worth TX 507 47 107 25:27.3 25:33.7 8:13/M
14 Randy Kee 664 48 111 25:42.0 25:48.6 8:17/M
15 Dean Killman 671 46 117 25:55.4 27:56.4 8:22/M
16 Sam Bagchi 695 45 123 26:14.0 26:35.7 8:28/M
17 Zach Schumm Southlake TX 528 49 153 27:11.5 27:20.8 8:46/M
18 Mike Dimmitt Fort Worth TX 515 48 154 27:13.6 27:23.0 8:47/M
19 Mike Jasso Keller TX 509 47 155 27:18.4 27:46.6 8:48/M
20 Kevin O'Donnell Southlake TX USA 510 47 176 27:50.7 28:34.3 8:59/M
21 Brad McKeel Southlake TX 640 47 190 28:09.1 28:54.0 9:05/M
22 Pedro Uribe North Richland Hills TX 492 45 205 28:35.5 28:58.8 9:13/M
23 Edward Walsh Keller TX 514 48 230 29:20.1 31:06.4 9:28/M
24 Scott Stidd Keller TX 522 48 239 29:38.9 29:50.6 9:34/M
25 Victor Fields 1778 46 247 29:47.3 32:03.0 9:36/M
26 Dana Boles Fort Worth TX 525 49 249 29:53.4 30:32.4 9:38/M
27 Wayne Morris Keller TX 503 46 251 30:07.6 31:04.7 9:43/M
28 Mike Scallan Flower Mound TX 530 49 255 30:14.6 31:59.6 9:45/M
29 Andrew Jopling Arlington TX USA 524 48 283 31:30.1 32:33.5 10:10/M
30 Michael Flaherty Fort Worth TX 490 45 308 32:45.9 33:28.5 10:34/M
31 Roger Asper Bedford TX 517 48 323 33:21.0 34:34.5 10:45/M
32 Aaron Hatfield Fort Worth TX 500 46 340 34:01.3 35:29.4 10:58/M
33 Trey Reagan North Richland Hills TX 508 47 341 34:06.1 36:07.4 11:00/M
34 Kevin Dunn Duncanville TX 523 48 385 36:02.0 36:32.6 11:37/M
35 Arturo Velez Fort Worth TX 687 47 396 36:40.9 37:12.3 11:50/M
36 Gary Mason Arlington TX 496 45 403 37:11.3 37:35.1 12:00/M
37 Richard Goodwin Fort Worth TX 685 47 409 37:28.2 37:54.4 12:05/M
38 David Wireman Southlake TX 520 48 424 38:31.7 38:54.6 12:25/M
39 Rob Zell Keller TX 491 45 432 38:58.9 41:01.2 12:34/M
40 Eric Luebbert Keller TX 513 47 454 40:09.6 40:44.7 12:57/M
41 Michael Pryor Fort Worth TX 516 48 475 42:13.7 43:00.0 13:37/M
42 Sam Martin Grapevine TX 501 46 489 43:06.2 43:59.0 13:54/M
43 Bret Everett 1743 46 496 43:27.6 44:23.9 14:01/M
44 Brendan Berry Flower Mound TX 504 46 522 45:45.6 47:28.8 14:45/M
45 Ryan Bush Keller TX 506 47 551 48:12.1 49:02.4 15:33/M
46 Carlos Ugarte Fort Worth TX 499 46 580 51:28.1 53:28.2 16:36/M
47 Scott Schaper 1716 48 594 51:50.6 53:39.9 16:43/M
48 Rich Whaley Bedford TX 529 49 612 53:40.9 55:06.2 17:19/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jeff Garber Lewisville TX 534 50 9 19:48.1 19:52.5 6:23/M
2 Paul Vasta Mckinney TX 544 52 12 20:02.1 20:09.0 6:28/M
3 Jack Hase Trophy Club TX 565 54 16 20:44.4 20:49.3 6:41/M
4 Chris Campbell Hurst TX 554 53 19 21:01.1 21:07.3 6:47/M
5 John Winstead Trophy Club TX 561 53 21 21:08.3 21:14.3 6:49/M
6 Al Vetere Southlake TX 556 53 28 21:51.4 21:57.8 7:03/M
7 Alan Walker Southlake TX 629 51 33 22:09.7 22:18.0 7:09/M
8 Michael Clark 662 54 43 22:49.5 22:58.6 7:22/M
9 Brad McClew Coppell TX 551 53 45 22:54.2 23:05.7 7:23/M
10 Arturo Florcruz Southlake TX 628 54 47 23:09.4 23:21.6 7:28/M
11 Ed Heierman Keller TX 548 52 52 23:22.3 23:33.4 7:32/M
12 Jim Roach Southlake TX 568 54 66 23:49.8 24:03.1 7:41/M
13 Brad Liles Grapevine TX 543 52 70 23:56.7 24:04.3 7:43/M
14 Stephen Nelson Grapevine TX 550 52 78 24:29.0 24:41.7 7:54/M
15 Richard Briggs Flower Mound TX 555 53 80 24:34.2 25:08.7 7:55/M
16 Graham Napier Keller TX 541 52 103 25:20.3 25:30.3 8:10/M
17 Rex Williamson Jacksboro TX 539 51 112 25:42.1 26:39.4 8:17/M
18 Michael Rogers Flower Mound TX 536 50 162 27:29.3 29:01.7 8:52/M
19 Mario Gonzales Fort Worth TX 538 51 231 29:20.5 30:22.5 9:28/M
20 Brady Rayburn Keller TX 535 50 284 31:30.5 31:55.1 10:10/M
21 Keven Harris Richland Hills TX 553 53 285 31:30.5 32:48.5 10:10/M
22 Steven Burgos Bedford TX 549 52 331 33:36.2 34:46.8 10:50/M
23 Rick Maddoy 683 51 363 34:48.4 35:35.3 11:14/M
24 Greg Paul Keller TX 562 53 368 35:24.9 36:07.1 11:25/M
25 Mark Kirton Arlington TX 545 52 401 36:58.1 37:36.1 11:55/M
26 Keith Elliott Mansfield TX 542 52 412 37:53.3 38:58.4 12:13/M
27 Ken Dooley Keller TX 560 53 449 39:59.9 40:36.3 12:54/M
28 Patrick Finney Grapevine TX 540 51 463 40:35.2 41:50.8 13:05/M
29 Greg Biggers North Richland Hills TX 537 51 474 42:13.1 43:31.3 13:37/M
30 Rusty Murphy Grapevine TX 567 54 491 43:11.0 44:23.0 13:56/M
31 Stephen Lynch Dallas TX 559 53 520 45:41.1 46:55.9 14:44/M
32 Alex Peck Keller TX 533 50 544 47:47.3 49:02.3 15:25/M
33 Trae Ninshrun Grapevine TX 558 53 546 47:49.3 48:51.4 15:25/M
34 Mark Pence Keller TX 552 53 550 48:11.9 49:02.4 15:33/M
35 Ken Mundy Fort Worth TX 532 50 571 50:08.7 51:25.8 16:10/M
36 Michael Bellanca Haslet TX 563 54 572 50:14.1 51:14.4 16:12/M
37 Doug Ortiz 675 51 597 52:06.0 54:19.0 16:48/M
38 David Shepherd Keller TX 659 52 624 54:42.0 56:12.5 17:39/M
39 Jeffrey Sweren Keller TX 531 50 635 1:02:44.3 1:03:32.5 20:14/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jay Jones Grapevine TX 564 55 11 19:54.9 19:59.6 6:25/M
2 Chris Kobos Plano TX 575 56 44 22:54.0 22:57.9 7:23/M
3 Michael Szpak Trophy Club TX 577 56 89 24:56.8 25:17.6 8:03/M
4 Brian Skelton Coppell TX 580 57 130 26:31.6 26:44.2 8:33/M
5 Ted Gerhart Keller TX USA 578 56 145 26:59.2 27:05.5 8:42/M
6 Billy Faught Coppell TX 587 59 148 27:04.6 27:26.9 8:44/M
7 Doug Lamb Keller TX 569 55 151 27:06.3 27:15.0 8:45/M
8 Chris Carrock Euless TX 573 55 184 28:03.3 28:32.3 9:03/M
9 Bill Featherston Trophy Club TX 576 56 192 28:09.5 28:34.6 9:05/M
10 Doug Keeffe Grapevine TX 583 59 211 28:48.7 29:54.9 9:17/M
11 Darrell Volkert Fort Worth TX 574 56 212 28:48.8 29:05.1 9:17/M
12 Ross Darrow Bedford TX 570 55 218 29:01.7 29:38.8 9:22/M
13 Tim Roche Bedford TX 579 56 219 29:02.1 29:38.9 9:22/M
14 Daniel Zobal Flower Mound TX 572 55 233 29:21.6 30:54.0 9:28/M
15 Don Kendrick Ft. Worth TX 584 59 274 31:07.2 32:29.0 10:02/M
16 Ken Orban Fort Worth TX 581 57 321 33:18.1 35:08.4 10:45/M
17 Brad Toelle Fort Worth TX 639 56 354 34:33.4 35:26.4 11:09/M
18 Bobby Winn Keller TX 582 58 395 36:40.7 37:54.1 11:50/M
19 Mark Mathews Keller TX 608 58 398 36:50.5 37:33.1 11:53/M
20 Guy Gribble Arlington TX 571 55 516 45:13.0 47:14.5 14:35/M
21 Steven Latham Arlington TX 586 59 543 47:45.8 48:47.8 15:24/M
22 Martin Butcher North Richland Hills TX 585 59 614 53:53.2 56:10.5 17:23/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ronnie Bardin 674 64 32 22:04.2 22:10.5 7:07/M
2 Ray Harris Grapevine TX 595 64 182 28:01.1 28:12.0 9:02/M
3 James Simon Ft Worth TX 593 63 348 34:23.6 35:51.3 11:05/M
4 Robert Ferguson Trophy Club TX 594 63 425 38:31.9 38:51.2 12:25/M
5 Scott Denison Gainesville TX 591 62 470 41:19.4 41:51.2 13:20/M
6 James Luce Keller TX 590 61 517 45:21.2 46:03.6 14:38/M
7 Steve Campbell Fort Worth TX 588 60 524 45:57.6 47:13.4 14:49/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dale Mauger Keller TX 598 67 77 24:26.2 24:36.4 7:53/M
2 Richard Shollenberger North Richland Hills TX 599 68 126 26:16.9 26:32.3 8:28/M
3 Ernie Kiser Madison AL 596 66 146 27:00.7 27:06.0 8:43/M
4 Maxx Pomm 666 65 191 28:09.4 28:14.9 9:05/M
5 Phil Massie Amarillo TX USA 597 67 319 33:14.8 34:35.4 10:43/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Holtman Corey Keller TX 653 96 118 25:56.8 26:12.7 8:22/M