Bryant Kids Tri 2013

Age Group Results

June 01, 2013


Results By No Limits Timing (email: hutch26.2@gmail.com) No Limits Timing, LLC


5-6 Yr. Men: Top Finishers 5- 5 6- 6
5-6 Yr. Women: Top Finishers 5- 5 6- 6
7-10 Yr. Men: Top Finishers 7- 7 8- 8 9- 9 10-10
7-10 Yr. Women: Top Finishers 7- 7 8- 8 9- 9 10-10
11-15 Yr. Men: Top Finishers 11-11 12-12 13-13 15-15
11-15 Yr. Women: Top Finishers 11-11 12-12 13-13 14-14

5-6 Yr.

Top

Female Open Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 8 Charley Daugherty 11 5 1 0:59.1 1:29.3 1 2:10.4 0:55.4 1 2:00.2 7:34.5
 
Top

Female Age 5

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 17 Laurel Vick 21 5 1 1:23.3 1:54.2 1 3:21.2 1:14.1 2 3:02.0 10:55.0
2 20 Ava Sanders 13 5 2 2:10.3 2:11.4 2 4:48.2 1:04.1 1 2:28.2 12:42.5
 
Top

Female Age 6

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 9 Rebekah Pendergraft 18 6 3 1:33.6 1:23.2 1 1:45.0 0:46.1 2 2:16.0 7:44.0
2 11 Abigail Manion 17 6 2 1:21.3 1:29.0 2 1:54.2 0:57.4 3 2:20.7 8:02.7
3 14 Keily Davis 15 6 1 0:47.1 2:15.7 3 3:14.0 0:51.6 1 1:57.2 9:05.7
 
Top

Male Open Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Max Likins 7 6 1 0:42.1 1:17.0 1 1:36.7 0:47.9 1 1:42.7 6:06.5
 
Top

Male Age 5

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 5 Carter Traywick 3 5 1 0:57.3 1:19.0 1 1:52.4 0:49.9 1 2:05.0 7:03.7
2 18 Nathan Harbut 2 5 2 1:01.8 3:05.4 2 3:25.2 1:02.4 3 2:24.7 10:59.7
3 19 Benjamin Culp 1 5 3 2:03.8 2:34.5 3 3:45.2 1:02.9 2 2:10.5 11:37.0
 
Top

Male Age 6

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 2 Nicholas Miller 23 6 2 0:56.3 1:15.0 4 2:01.7 0:34.9 2 1:45.9 6:34.0
2 3 Hudson J Yancey 22 6 1 0:44.5 1:01.3 6 2:20.6 0:40.1 7 2:02.7 6:49.5
3 4 Owen Sanders 8 6 8 1:16.0 1:08.7 2 1:51.2 0:43.6 6 2:01.2 7:01.0
4 6 Hunter Ferrell 5 6 4 1:00.3 2:15.7 3 2:00.6 1:22.5 1 0:33.2 7:12.5
5 7 Gavin Glasbrenner 6 6 3 0:59.8 1:24.7 5 2:06.5 0:57.6 3 1:50.5 7:19.2
6 10 Jake Turner 10 6 10 1:36.6 1:30.7 1 1:48.0 0:53.9 4 1:55.7 7:45.0
7 12 Caden Minton 19 6 6 1:15.6 1:27.7 9 2:46.5 0:59.1 5 1:57.7 8:26.7
8 13 Caleb Smith 9 6 7 1:15.8 2:18.2 7 2:24.2 0:48.9 8 2:15.2 9:02.5
9 15 Caiden Vick 20 6 9 1:17.8 2:25.2 8 2:42.5 1:12.4 10 2:46.5 10:24.5
10 16 Wade Butler 4 6 5 1:01.6 2:10.2 10 3:53.0 1:02.1 9 2:23.7 10:30.7
 

7-10 Yr.

Top

Female 7-10 Yr. Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Ashton Sambilay 292 10 1 0:47.3 0:47.7 1 8:13.4 0:32.4 1 4:55.5 15:16.5
 
Top

Female Age 7

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 33 Maddie Considine 257 7 4 1:39.8 1:29.1 1 8:34.0 0:46.6 4 6:21.5 18:51.2
2 34 Ellie Russell 258 7 2 1:35.6 1:24.4 2 9:01.7 0:58.9 2 5:52.2 18:53.0
3 47 Megan Bohannan 256 7 1 1:29.3 1:10.9 3 10:30.0 0:29.9 3 5:57.5 19:37.7
4 68 Melia Smith 259 7 3 1:37.3 2:15.1 4 17:26.8 0:49.6 1 3:21.7 25:30.7
 
Top

Female Age 8

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 25 Kassey Daugherty 260 8 1 0:56.3 1:10.4 2 9:56.2 0:52.9 2 5:14.2 18:10.2
2 28 Jadyn Miller 210 8 3 1:17.3 1:17.7 1 9:35.5 0:47.6 4 5:22.5 18:20.7
3 51 Kira Haws 263 8 4 1:21.8 0:58.2 3 11:14.2 0:40.9 5 6:15.0 20:30.2
4 58 Abigail Lagemann 265 8 2 0:56.6 1:15.5 6 13:05.2 1:01.9 3 5:21.7 21:41.0
5 60 Lauren Emerson 261 8 5 1:32.8 1:30.4 5 12:15.0 0:45.9 6 6:33.5 22:37.7
6 64 Payton Jones 264 8 6 2:03.8 2:23.7 4 11:49.9 0:59.1 7 6:46.7 24:03.5
7 69 Vivica Smith 266 8 9 4:16.1 1:25.0 8 15:32.4 0:50.4 1 3:38.5 25:42.5
8 73 Valeri Clayton 217 8 7 2:18.6 2:24.2 7 14:19.0 0:54.9 8 7:01.7 26:58.5
9 79 Grace Glasbrenner 262 8 8 4:01.8 1:37.7 9 15:55.2 1:14.9 9 7:38.0 30:27.7
 
Top

Female Age 9

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 10 Camryn Casey 218 9 6 1:06.6 1:17.5 1 9:09.5 0:40.4 1 4:46.5 17:00.5
2 20 Elizabeth Rapp 277 9 7 1:09.8 1:00.2 4 10:17.0 0:31.9 3 4:53.2 17:52.2
3 23 Mallory Barrett 268 9 2 0:45.1 1:23.7 3 10:13.0 0:38.4 4 4:59.2 17:59.5
4 31 Emma Eaton 271 9 5 0:59.3 1:06.0 2 9:54.2 0:39.6 10 5:59.2 18:38.5
5 35 Catherine Rapp 276 9 12 1:31.8 0:54.7 7 10:34.2 0:35.4 6 5:18.7 18:55.0
6 38 Whitney Schleiff 279 9 13 1:42.3 0:58.8 5 10:24.1 0:38.9 7 5:18.7 19:03.0
7 44 Tasha Moreland 274 9 3 0:48.8 1:40.4 8 10:39.0 0:44.1 8 5:30.0 19:22.5
8 46 Bella Kanaday 273 9 11 1:28.6 1:32.1 9 11:06.1 0:26.9 2 4:53.2 19:27.0
9 48 Rami Rapp 278 9 10 1:18.3 0:44.9 10 11:19.9 0:34.8 9 5:50.9 19:49.1
10 56 Shelby Bratton 269 9 1 0:44.6 2:22.7 6 10:27.2 0:42.1 12 7:08.2 21:25.0
11 57 Emily Peery 275 9 4 0:49.8 1:39.9 11 12:57.6 0:46.9 5 5:16.7 21:31.0
12 63 Olivia Garrett 272 9 8 1:10.8 1:15.0 12 13:47.2 0:42.9 11 6:41.5 23:37.5
13 71 Hillary Ashton Arnold 211 9 14 1:50.6 1:31.8 13 15:11.8 0:48.6 13 7:21.2 26:44.2
14 77 Isa Smith 280 9 9 1:15.1 1:49.1 14 16:47.1 0:57.4 14 9:26.7 30:15.5
 
Top

Female Age 10

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 6 Mary Kate Crone 283 10 11 1:11.3 1:05.6 2 9:06.3 0:33.9 1 4:29.7 16:27.0
2 9 Grace Kanaday 288 10 9 1:08.6 0:50.8 3 9:10.3 0:27.9 5 5:22.0 16:59.7
3 26 Laynie White 220 10 10 1:10.6 1:05.2 4 9:37.2 0:31.9 8 5:47.5 18:12.5
4 27 Emma Turner 296 10 8 1:08.1 1:05.9 5 10:06.3 0:34.9 4 5:17.2 18:12.5
5 30 Hannah Hall 286 10 1 0:43.3 1:02.6 11 11:40.3 0:27.4 2 4:36.0 18:29.7
6 32 Abigail Barker 282 10 7 1:05.6 1:09.1 9 10:57.5 0:31.6 3 4:56.9 18:41.0
7 36 Katie Rutledge 290 10 12 1:14.3 1:16.8 1 9:04.3 0:37.1 13 6:47.5 19:00.2
8 39 Jaya Salgaonkar 291 10 2 0:48.6 1:07.2 8 10:37.2 0:39.4 9 5:51.5 19:04.0
9 42 Mckensi Tucker 295 10 3 0:56.8 1:35.6 6 10:09.1 0:32.9 11 5:58.7 19:13.2
10 45 Lexie Tombrello 294 10 14 1:31.8 1:06.8 7 10:30.3 0:44.9 7 5:30.0 19:24.0
11 49 Claire Porter 289 10 15 1:37.3 1:09.2 10 10:59.5 0:40.6 6 5:27.5 19:54.2
12 59 Megan Brown 219 10 6 1:02.6 1:43.5 12 11:41.7 0:47.4 12 6:37.7 21:53.0
13 62 Kinsey Garofalo 285 10 4 0:57.3 0:54.7 13 13:29.0 0:39.4 14 6:58.5 22:59.0
14 67 Megan Harbut 287 10 5 0:59.3 2:18.3 14 14:30.3 0:57.6 10 5:52.5 24:38.2
15 81 Emma Dudley 284 10 13 1:28.6 2:21.7 15 20:12.2 1:07.6 15 8:20.5 33:30.7
 
Top

Male 7-10 Yr. Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 2 Andrew Haughaboo 235 9 1 0:58.6 1:01.6 1 8:28.6 0:35.6 1 4:16.5 15:21.0
 
Top

Male Age 7

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 17 Hudson Gates 221 7 1 1:33.6 2:31.5 1 8:00.7 0:44.4 1 4:45.2 17:35.5
2 22 Matthew Ward 225 7 2 1:42.6 1:09.5 2 8:48.2 0:34.4 2 5:42.5 17:57.2
3 74 Walt Smiley 223 7 4 2:46.1 1:50.0 3 15:05.2 0:55.4 3 6:37.0 27:13.7
4 76 Noah Baggett 213 7 3 1:46.3 2:19.1 5 17:10.0 0:47.4 4 6:38.7 28:41.7
5 78 Deacon Vaught 224 7 5 5:07.6 1:27.4 4 15:43.5 0:47.9 5 7:16.2 30:22.7
 
Top

Male Age 8

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 11 Austin Traywick 229 8 4 1:12.8 0:54.7 3 9:37.7 0:31.1 3 4:47.5 17:04.0
2 13 Landon Beck 226 8 2 1:07.6 1:26.0 1 9:20.2 0:33.6 4 4:49.7 17:17.2
3 14 Luke Ward 230 8 3 1:11.3 1:04.9 2 9:26.0 0:29.1 5 5:13.0 17:24.5
4 21 Jones White 214 8 5 1:33.3 1:06.7 4 9:59.5 0:32.9 2 4:42.7 17:55.2
5 24 Eli Likins 228 8 1 0:51.6 1:07.2 5 10:45.2 0:44.4 1 4:40.2 18:08.7
6 75 Cole Criswell 227 8 6 2:41.8 1:37.3 6 15:45.1 1:06.6 6 6:02.7 27:13.7
 
Top

Male Age 9

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 7 Isaac Pittillo 240 9 4 1:04.1 0:53.7 1 9:07.5 0:37.4 2 4:55.5 16:38.3
2 8 Carter Miller 238 9 1 0:57.3 1:00.2 4 9:17.7 0:32.9 4 5:10.7 16:59.0
3 18 Joshua Gridley 234 9 2 1:01.8 1:33.7 3 9:17.2 0:41.9 3 5:08.5 17:43.2
4 37 Sam Hendricks 236 9 7 1:32.3 1:06.4 5 10:18.4 0:38.1 7 5:27.0 19:02.5
5 41 Jack Albert 231 9 8 1:34.6 2:12.7 2 9:15.5 0:51.6 5 5:17.2 19:11.7
6 50 Eli Kelly 237 9 5 1:23.8 0:57.2 8 11:52.4 0:40.4 6 5:19.7 20:13.7
7 54 William Davis 232 9 10 1:59.8 1:10.1 7 11:43.6 0:34.4 9 5:45.2 21:13.2
8 55 Dustin Gann 233 9 6 1:31.3 1:29.4 6 11:28.0 0:50.6 10 5:54.2 21:13.7
9 61 Aidan Russell 241 9 3 1:03.6 0:59.2 11 15:18.9 0:31.6 1 4:45.7 22:39.2
10 70 Benjamin Shoemaker 242 9 12 4:09.8 1:44.2 9 12:02.0 0:44.4 11 8:03.0 26:43.5
11 72 Brett Wicker 243 9 11 3:37.3 2:18.6 10 14:28.6 0:42.4 8 5:38.0 26:45.0
12 82 Akshay Padala 239 9 9 1:51.8 1:21.4 12 21:42.2 1:02.6 12 8:11.5 34:09.7
 
Top

Male Age 10

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 3 Kayde Cross 246 10 1 0:37.8 1:10.7 3 9:01.7 0:29.6 2 4:11.2 15:31.2
2 4 Brooks Beck 244 10 6 1:00.6 1:02.4 2 8:52.6 0:30.4 1 4:07.0 15:33.0
3 5 Adam Lorio 251 10 3 0:50.8 1:12.6 1 8:47.3 0:31.6 3 4:14.5 15:37.0
4 12 Parker Miller 253 10 5 0:57.3 0:43.0 8 10:18.7 0:28.1 6 4:48.2 17:15.5
5 15 Evan Likins 250 10 9 1:04.8 1:26.0 5 9:29.0 0:34.9 7 4:57.2 17:32.0
6 16 Layton Dickerson 247 10 8 1:04.6 1:22.6 6 9:35.6 0:44.1 5 4:46.2 17:33.2
7 19 Jackson Messenger 252 10 7 1:03.1 1:50.2 7 9:46.7 0:35.9 4 4:33.0 17:49.0
8 29 Will Wilson 255 10 13 1:28.1 1:01.7 4 9:22.4 0:38.4 11 5:51.2 18:22.0
9 40 Hayden Schrader 254 10 4 0:55.8 1:50.7 9 10:19.0 0:30.1 9 5:31.2 19:07.0
10 43 Justin Dingler 248 10 10 1:10.8 0:40.9 10 11:17.5 0:40.1 8 5:26.2 19:15.7
11 52 Parker Nelson 212 10 2 0:44.1 1:16.1 11 12:02.0 0:39.1 13 6:13.7 20:55.2
12 53 Eli Williams 216 10 11 1:15.1 1:06.8 12 12:22.8 0:27.1 10 5:48.5 21:00.5
13 65 Jacob Ivy 249 10 14 1:31.1 1:34.3 13 12:40.8 0:58.1 14 7:22.5 24:07.0
14 66 Brayden Clayton 215 10 12 1:27.1 2:05.9 14 13:34.5 0:47.6 12 6:12.7 24:08.0
15 80 Robby Wright 222 10 15 2:04.8 1:15.8 15 18:27.1 0:38.1 15 8:22.5 30:48.5
 

11-15 Yr.

Top

Female 11-15 Yr. Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 5 Grace Turner 96 13 1 1:34.6 1:04.9 1 14:48.5 0:39.4 1 7:11.0 25:18.5
 
Top

Female Age 11

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 14 Abbey Moore 86 11 1 1:48.3 0:55.8 1 17:27.3 0:31.1 2 9:23.2 30:06.0
2 30 Payton Fleeman 87 11 3 2:44.1 1:36.1 2 19:55.4 0:38.0 3 10:17.7 35:11.5
3 36 Anne Li 82 11 2 2:33.1 1:09.2 4 23:31.5 0:31.4 1 8:30.2 36:15.5
4 41 Reagan Bingaman 80 11 5 2:58.1 2:15.4 3 21:47.0 0:37.4 5 13:01.7 40:39.7
5 48 Jayla Edwards 81 11 4 2:52.3 1:02.4 5 29:30.2 0:35.5 4 10:27.2 44:27.7
 
Top

Female Age 12

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 9 Isabella Harrison 88 12 1 1:22.1 0:51.6 1 17:38.3 0:28.1 1 8:04.5 28:24.7
2 17 Phoebe Robertson 92 12 3 1:43.6 0:54.3 2 18:37.6 0:36.1 2 8:43.2 30:35.0
3 25 Jenae Jennings 90 12 5 2:06.8 1:16.9 3 19:26.3 0:27.9 5 9:37.7 32:55.7
4 27 Sara Weber 93 12 4 1:46.3 1:30.9 4 20:53.4 0:47.5 3 8:51.5 33:49.7
5 29 Rylie Discenza 119 12 2 1:23.3 0:58.6 5 22:32.0 0:33.5 4 8:54.7 34:22.2
6 45 Madison Heiderscheidt 89 12 7 2:51.6 2:09.5 6 25:01.9 0:45.2 6 11:37.2 42:25.5
7 49 Sanjana Padala 91 12 6 2:40.6 1:42.2 7 27:28.9 0:44.9 7 12:31.2 45:08.0
 
Top

Female Age 13

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 8 Taylor Wilson 98 13 2 1:17.8 1:19.3 1 16:53.0 0:37.7 2 8:15.2 28:23.2
2 12 Jessica Butler 94 13 1 1:15.3 1:12.9 2 18:32.6 0:36.5 1 7:48.2 29:25.7
3 13 Lydia Huthmaker 95 13 3 1:19.1 1:11.8 3 18:43.0 0:30.0 3 8:17.7 30:01.7
4 31 Evelyn Watkins 97 13 4 2:15.6 1:56.1 4 19:24.3 0:38.1 4 11:04.5 35:18.7
 
Top

Female Age 14

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 18 Rebekah Gridley 99 14 1 1:41.6 1:17.5 1 19:49.7 0:31.1 1 7:59.2 31:19.2
 
Top

Male 11-15 Yr. Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Bryan Pendergraft 64 13 1 1:25.8 0:39.8 1 13:11.3 0:41.1 1 6:50.0 22:48.2
 
Top

Male Age 11

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 2 Owen Likins 34 11 2 1:30.6 0:46.8 1 14:37.3 0:27.6 1 6:43.5 24:06.0
2 10 Gavin Teague 25 11 5 2:00.8 1:05.7 2 17:26.5 0:36.1 3 7:41.7 28:51.0
3 15 Jacob Davis 30 11 7 2:03.6 0:58.3 3 17:32.6 0:39.1 7 8:52.2 30:06.0
4 16 Bryan Byrd 29 11 1 1:29.1 1:32.1 5 18:51.0 0:27.6 5 7:56.7 30:16.7
5 19 Seth Eubanks 32 11 4 1:52.6 1:07.1 4 18:50.0 0:29.9 8 9:21.7 31:41.5
6 21 Bresner Austin 26 11 12 2:54.1 0:56.4 7 20:03.7 0:33.1 2 7:34.7 32:02.2
7 26 Hayden Smith 36 11 8 2:10.3 1:11.8 6 19:06.6 0:29.6 11 10:04.7 33:03.2
8 35 Hagan Austin 28 11 9 2:10.8 0:43.8 13 24:50.0 0:28.5 4 7:48.5 36:01.7
9 37 Christian Huthmaker 120 11 6 2:03.3 1:02.9 10 23:26.9 0:37.2 9 9:25.7 36:36.2
10 38 Aidan Birdsong 24 11 10 2:20.6 2:34.9 8 21:17.2 0:45.6 10 9:48.2 36:46.7
11 39 Brayden Godwin 118 11 11 2:22.6 1:33.8 12 24:03.6 0:28.6 6 8:24.2 36:53.0
12 40 Daniel Ferrell 38 11 15 3:34.6 3:25.3 9 22:33.5 0:35.7 12 10:23.5 40:32.7
13 42 Amitkumar Patil 35 11 14 2:58.8 1:14.4 11 23:54.3 0:46.4 15 11:59.7 40:53.7
14 43 Jalen Dinstbier 31 11 3 1:38.6 1:41.5 15 26:29.1 0:36.0 13 11:19.5 41:44.7
15 44 Will Hendricks 33 11 13 2:56.1 1:40.5 14 25:13.8 0:34.7 14 11:19.7 41:45.0
 
Top

Male Age 12

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 4 Garrett Pendergraft 47 12 3 1:55.3 0:43.2 1 14:25.0 0:36.9 1 7:14.2 24:54.7
2 7 Evan Watkins 54 12 4 2:04.1 1:12.8 3 16:47.8 0:29.4 2 7:24.5 27:58.7
3 11 Jake Gridley 39 12 2 1:49.8 1:30.0 2 16:46.5 0:41.6 3 8:14.5 29:02.5
4 20 Ethan Loomis 40 12 1 1:31.1 1:44.6 5 19:54.7 0:31.0 4 8:15.5 31:57.0
5 23 Stanley Robinson 48 12 5 2:05.3 1:12.8 4 18:14.3 0:31.9 6 10:19.0 32:23.5
6 24 Keldon Messenger 41 12 6 2:05.8 1:34.4 6 19:58.4 0:44.2 5 8:29.9 32:53.0
7 46 Ethan Weldon 114 12 7 2:36.3 2:53.9 7 24:50.4 0:52.7 8 11:41.2 42:54.7
8 47 Nathan Albert 37 12 8 3:02.3 1:44.5 8 26:13.1 0:43.2 7 11:17.2 43:00.5
 
Top

Male Age 13

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 6 Jacob Eubanks 58 13 1 1:08.6 1:00.8 1 15:03.5 0:32.0 1 8:07.7 25:52.7
2 22 Jacob Rhode 115 13 2 1:27.8 1:32.2 2 17:35.0 0:35.1 3 11:00.2 32:10.5
3 28 Nolan Ward 69 13 4 1:56.6 1:27.7 4 18:50.0 0:31.9 4 11:24.7 34:11.0
4 32 Henry Bethel 57 13 3 1:36.3 1:52.9 3 18:06.8 0:57.6 6 12:53.7 35:27.5
5 33 Christian Ferrell 61 13 6 2:56.3 2:36.2 6 20:33.7 0:38.1 2 8:58.0 35:42.5
6 34 Jacob Roset 117 13 5 2:16.3 1:15.2 5 20:05.2 0:40.6 5 11:28.5 35:46.0
 
Top

Male Age 15

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 3 Trace Rhode 70 15 1 1:14.8 0:52.8 1 14:31.1 0:31.1 1 7:24.2 24:34.2