Choudrant Aggie Invitational XC Meet 2011

Overall Finish List

September 03, 2011


Results by No Limits Timing LLC (email hutch26.2@gmail.com) No Limits Timing, LLC

Varsity Girls

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Rebecca Davis Byrd, C.E. 59 20:08.7 20:08.7
2 Anna Davidson Lakeside 426 20:23.5 20:23.5
3 Kaitlin Tanner Loyola 450 21:04.2 21:04.2
4 Stephanie Breaux Ascension Catholic 582 21:06.2 21:06.2
5 Elizabeth O'Neal Byrd, C.E. 79 21:29.2 21:29.2
6 Hope Dorsett Byrd, C.E. 60 21:29.2 21:29.2
7 Sydney Smith Loyola 449 21:38.7 21:38.7
8 Ally Ammons Choudrant 202 21:44.2 21:44.2
9 Heather Schenck Lakeside 440 22:32.7 22:32.7
10 Chelsea Lee Choudrant 211 22:42.2 22:42.2
11 Lexi Baker North Webster 454 22:45.7 22:45.7
12 Anna Hodges Byrd, C.E. 64 22:53.0 22:53.0
13 Emily Marien Byrd, C.E. 76 23:35.9 23:35.9
14 Alexandra Williams Byrd, C.E. 84 23:38.9 23:38.9
15 Shelby Dodson Calvary Baptist 125 23:47.7 23:47.7
16 Mariana Cuervo Ascension Catholic 586 23:51.4 23:51.4
17 Kenzie Holley Byrd, C.E. 66 24:06.2 24:06.2
18 Molly Layton Byrd, C.E. 69 24:13.7 24:13.7
19 Macy Franklin North Webster 458 24:15.2 24:15.2
20 Ashton Russell West Ouachita 508 24:26.0 24:26.0
21 Caitlyn Hesterman Calvary Baptist 127 24:26.7 24:26.7
22 Kaylie Owens West Ouachita 507 24:40.4 24:40.4
23 Breanna Bernard Ascension Catholic 581 24:41.9 24:41.9
24 Rachel Smith Choudrant 218 24:59.0 24:59.0
25 Brittany Stephens North Webster 464 25:23.7 25:23.7
26 Hannah Ditt Calvary Baptist 124 25:27.2 25:27.2
27 Cosette Loper Loyola 448 25:27.2 25:27.2
28 Sophia Lester Loyola 447 25:43.0 25:43.0
29 Chelsea Underwood West Ouachita 513 26:13.4 26:13.4
30 Kaleigh Cook North Webster 456 26:25.7 26:25.7
31 Elizabeth Latino Ascension Catholic 593 26:38.0 26:38.0
32 Katie Rountree Claiborne Christian 278 27:14.4 27:14.4
33 Henning Saige West Ouachita 509 27:47.9 27:47.9
34 Courtlyn Holley Byrd, C.E. 65 27:54.7 27:54.7
35 Caitlyn Martin West Ouachita 503 28:21.2 28:21.2
36 Elizabeth Burgess Byrd, C.E. 55 28:46.9 28:46.9
37 Hannah Morrison West Ouachita 505 29:15.2 29:15.2
38 Jessica Atchison Byrd, C.E. 51 29:19.4 29:19.4
39 Brittany Gamble West Ouachita 497 29:21.2 29:21.2
40 Harper Goldsby Byrd, C.E. 63 29:34.2 29:34.2
41 Katie Hogan Choudrant 209 30:29.0 30:29.0
42 Nicole Capito Byrd, C.E. 56 31:18.4 31:18.4
43 Sarah Long Byrd, C.E. 73 31:23.7 31:23.7
44 Shannon Cessna North Webster 455 32:55.2 32:55.2
45 Nora Gill Claiborne Christian 268 34:05.4 34:05.4
46 Mary Ellen Courtney Byrd, C.E. 58 34:28.9 34:28.9
47 Nerin McMullan Byrd, C.E. 78 35:21.4 35:21.4
48 Sydney Fuller West Ouachita 496 35:26.9 35:26.9
49 Payton Humble Claiborne Christian 271 35:44.2 35:44.2
50 Amanda Nolan Claiborne Christian 275 40:54.7 40:54.7
 

Varsity Boys

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Jeremy Elliott Byrd, C.E. 61 16:02.8 16:02.8
2 Zach Capello Ascension Catholic 568 16:24.5 16:24.5
3 Daniel Tanner Byrd, C.E. 81 16:28.2 16:28.2
4 Zachary Levesque Lakeside 431 16:30.0 16:30.0
5 Geoffrey Logan Byrd, C.E. 70 16:57.1 16:57.1
6 Josh Hudson Calvary Baptist 129 17:14.0 17:14.0
7 Kolby Cooper North Webster 457 17:18.5 17:18.5
8 Jesse Hood Ascension Catholic 571 17:21.0 17:21.0
9 Marco Guirlando West Ouachita 498 17:25.2 17:25.2
10 Brandon Smith Choudrant 217 17:33.3 17:33.3
11 Cortlin Mardis Choudrant 213 17:37.0 17:37.0
12 Matthew Bullock Choudrant 206 17:41.9 17:41.9
13 James Taylor Lakeside 443 17:44.7 17:44.7
14 Hakeem Gibson North Webster 459 17:52.7 17:52.7
15 Patrick Brou Ascension Catholic 566 17:55.8 17:55.8
16 Colby Digiovanni Choudrant 207 17:57.2 17:57.2
17 Trey Capello Ascension Catholic 567 17:58.5 17:58.5
18 Lee Oubre Ascension Catholic 576 18:06.0 18:06.0
19 Thomas Daigle Ascension Catholic 569 18:12.0 18:12.0
20 Ethan Brown West Ouachita 493 18:15.5 18:15.5
21 Bailey Baker North Webster 453 18:31.0 18:31.0
22 Beaux Bennett Claiborne Christian 262 18:46.8 18:46.8
23 Dominic Jones Byrd, C.E. 68 18:49.6 18:49.6
24 Robert York Byrd, C.E. 85 18:53.8 18:53.8
25 John Flash Byrd, C.E. 62 19:04.1 19:04.1
26 Jordan Zeringue Ascension Catholic 580 19:30.5 19:30.5
27 Luke Spano Ascension Catholic 577 19:35.8 19:35.8
28 Ethan McGee West Ouachita 504 19:44.2 19:44.2
29 Bradley Barnes Claiborne Christian 261 19:49.0 19:49.0
30 Chris Kennedy Cedar Creek 624 19:51.0 19:51.0
31 Justin Jungles West Ouachita 500 19:52.8 19:52.8
32 Jonathan Africa West Ouachita 491 19:58.4 19:58.4
33 Connor Wilkes West Ouachita 514 20:02.1 20:02.1
34 Logan Thibodeaux Ascension Catholic 578 20:45.0 20:45.0
35 Paten Allen North Webster 452 20:45.6 20:45.6
36 Will Rudnicki Cedar Creek 182 20:58.8 20:58.8
37 Benton Marcotte Byrd, C.E. 75 21:02.2 21:02.2
38 Hunter Williams West Ouachita 515 21:05.5 21:05.5
39 Cord Simmons Cedar Creek 623 21:06.0 21:06.0
40 Cole Thornton West Ouachita 512 21:12.1 21:12.1
41 Johnny Maxwell Cedar Creek 160 21:13.6 21:13.6
42 Michael Tyler Loyola 451 21:22.0 21:22.0
43 Clif Lindsay West Ouachita 502 21:52.1 21:52.1
44 Nic Petty Lakeside 435 21:56.2 21:56.2
45 Jacob Lawhead Calvary Baptist 130 21:56.9 21:56.9
46 Chance Allen West Ouachita 492 22:06.0 22:06.0
47 Patrick Leopard Loyola 446 22:10.5 22:10.5
48 Reggie Skains West Ouachita 510 22:15.0 22:15.0
49 Trey McClure North Webster 462 22:23.7 22:23.7
50 Adam Burgess Byrd, C.E. 54 22:57.0 22:57.0
51 Andrew Robinson Byrd, C.E. 80 22:57.5 22:57.5
52 Ross Walker Claiborne Christian 285 22:59.0 22:59.0
53 Benjamin Owens West Ouachita 506 23:06.9 23:06.9
54 John Fenton Loyola 445 23:14.2 23:14.2
55 Chris Fenton Loyola 444 23:20.0 23:20.0
56 Brandon Bryant Choudrant 204 23:20.8 23:20.8
57 Timmy Blume Calvary Baptist 123 23:24.1 23:24.1
58 Hudson Spillers Claiborne Christian 279 23:59.0 23:59.0
59 Mattavious Wortham North Webster 466 24:16.0 24:16.0
60 Matt Jeansonne Byrd, C.E. 67 24:16.7 24:16.7
61 Scottie Dyess West Ouachita 611 24:20.5 24:20.5
62 Johnie Long Byrd, C.E. 72 24:23.3 24:23.3
63 Josh Thompson West Ouachita 511 25:07.5 25:07.5
64 Anthony Garner Choudrant 208 25:13.2 25:13.2
65 Joshua Williams Claiborne Christian 287 25:21.2 25:21.2
66 Jacob Clayton Byrd, C.E. 57 25:39.0 25:39.0
67 David Gutherie West Ouachita 612 25:39.7 25:39.7
68 Bailey Vaughan Claiborne Christian 283 26:10.0 26:10.0
69 Casey Jordan West Ouachita 499 26:20.2 26:20.2
70 Casey Long Byrd, C.E. 71 26:39.3 26:39.3
71 Sam Rudnicki Cedar Creek 622 27:48.0 27:48.0
72 Nicholas Wiggins Byrd, C.E. 83 30:55.0 30:55.0
73 Logan Frost West Ouachita 613 31:25.0 31:25.0
 

K - 2nd Grade Girls

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Sarah Adams Cedar Creek 133 8:29.8 8:29.8
2 Cloe Sims Choudrant Elementary XC 250 8:31.3 8:31.3
3 Cameron Collins Choudrant Elementary XC 225 8:38.3 8:38.3
4 Riley Oakley Hillcrest Elementary School 402 8:39.1 8:39.1
5 Emily Harner Caddo Middle Magnet 100 8:49.8 8:49.8
6 Annabeth Willis Cedar Creek 198 9:17.2 9:17.2
7 Allie Furr Cedar Creek 148 9:19.8 9:19.8
8 Mallory Bullock Choudrant Elementary XC 223 9:22.3 9:22.3
9 Mattie Johnson Choudrant Elementary XC 236 9:28.8 9:28.8
10 Abigail Ramsey Cedar Creek 171 9:50.3 9:50.3
11 Kate Myers Cedar Creek 168 9:52.0 9:52.0
12 Hasson Brown Hillcrest Elementary School 366 9:53.6 9:53.6
13 Darby Williams Cedar Creek 197 9:54.5 9:54.5
14 Taylor Ramsey Cedar Creek 173 10:02.7 10:02.7
15 Elli Dickerson Choudrant Elementary XC 226 10:34.2 10:34.2
16 Ainsley Riley Cedar Creek 174 11:32.2 11:32.2
17 Bailey Adams Cedar Creek 131 11:45.0 11:45.0
18 Ella Napoli Grace Episcopal School 620 12:03.0 12:03.0
19 Mia Pesnell Hillcrest Elementary School 405 12:40.0 12:40.0
20 Natalie Norwood Choudrant Elementary XC 244 13:07.8 13:07.8
21 Derika Dua Cedar Creek 606 13:38.7 13:38.7
 

K - 2nd Grade Boys

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Lane Thomas Cedar Creek 188 5:04.3 5:04.3
2 Henton Roberts Cedar Creek 179 5:06.3 5:06.3
3 Charlie May Cedar Creek 162 5:07.0 5:07.0
4 Collin Harner Caddo Middle Magnet 99 5:10.5 5:10.5
5 Austin Webb Cedar Creek 193 5:16.6 5:16.6
6 Chemor Williams Hillcrest Elementary School 418 5:19.2 5:19.2
7 Stone Weaver Choudrant Elementary XC 259 5:19.5 5:19.5
8 Bryant Bennett Cedar Creek 134 5:34.2 5:34.2
9 Benjamin Harner Caddo Middle Magnet 98 5:34.8 5:34.8
10 Cameron Bennett Cedar Creek 135 5:36.0 5:36.0
11 Jon Robert Tollett Cedar Creek 189 5:37.8 5:37.8
12 Tucker Martin Choudrant Elementary XC 242 5:38.3 5:38.3
13 Jed Worthey A.E. Phillips Bullpups 47 5:39.0 5:39.0
14 Reid Williams Hillcrest Elementary School 421 5:44.3 5:44.3
15 Carter Decuir Hillcrest Elementary School 374 5:51.0 5:51.0
16 Carson Riley Cedar Creek 175 5:51.1 5:51.1
17 Sawyer King A.E. Phillips Bullpups 17 5:51.1 5:51.1
18 Lane Owen Choudrant Elementary XC 628 5:53.0 5:53.0
19 Tristian Giger Choudrant Elementary XC 233 5:56.6 5:56.6
20 Jayce McKay Cedar Creek 165 5:57.8 5:57.8
21 John Davis Vessel Cedar Creek 192 5:59.5 5:59.5
22 John David Trettin Grace Episcopal School 635 6:02.5 6:02.5
23 Caroline Cooper Hillcrest Elementary School 370 6:08.5 6:08.5
24 Jack Ensingmer Cedar Creek 144 6:09.0 6:09.0
25 Elijah Young Grace Episcopal School 621 6:10.0 6:10.0
26 Cade Williams Cedar Creek 196 6:13.0 6:13.0
27 Jaiden Languilli Cedar Creek 597 6:14.8 6:14.8
28 Michael Flash Unattached 632 6:17.3 6:17.3
29 Anna Parker Grace Episcopal School 1346 6:29.5 6:29.5
30 Ethan McCarthy Cedar Creek 598 6:44.0 6:44.0
31 Matt Garrett A.E. Phillips Bullpups 13 6:53.5 6:53.5
32 Keshon Davis Hillcrest Elementary School 372 6:53.8 6:53.8
33 Cayden Deforest A.E. Phillips Bullpups 7 7:03.7 7:03.7
34 Adam Bowen Hillcrest Elementary School 360 7:10.3 7:10.3
35 Kyle Belmont Unattached 615 7:12.3 7:12.3
36 Maskim Selmic Cedar Creek 183 7:15.0 7:15.0
37 Elijah Yourey Grace Episcopal School 1621 7:19.3 7:19.3
38 Liam Purifoy A.E. Phillips Bullpups 25 7:33.0 7:33.0
39 Jackson Fletcher Hillcrest Elementary School 380 7:50.5 7:50.5
40 Jourdan Weaver A.E. Phillips Bullpups 43 8:02.5 8:02.5
41 Jack Henry Allen A.E. Phillips Bullpups 3 8:26.7 8:26.7
 

3rd - 4th Grade Girls

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Jessica Upshaw Choudrant Elementary XC 257 7:04.0 7:04.0
2 Morgan Keen Hillcrest Elementary School 386 7:11.3 7:11.3
3 Ellie Brown Claiborne Christian 264 7:26.0 7:26.0
4 Riley Spradlin Cedar Creek 184 7:27.8 7:27.8
5 Ally Vaughn Claiborne Christian 284 7:31.0 7:31.0
6 Kiara McWain Unattached 607 7:34.1 7:34.1
7 Destiny Quearles Glen View Elementary 328 7:43.8 7:43.8
8 Morgan Webb Choudrant Elementary XC 260 7:45.5 7:45.5
9 Madison Decou Hillcrest Elementary School 373 7:52.0 7:52.0
10 Haley Taylor Hillcrest Elementary School 414 7:58.8 7:58.8
11 Maggie Northcott Cedar Creek 169 7:59.1 7:59.1
12 Taylor Smith Glen View Elementary 331 8:03.0 8:03.0
13 Emma Purifoy A.E. Phillips Bullpups 23 8:07.1 8:07.1
14 Ashlynne Schales A.E. Phillips Bullpups 33 8:07.6 8:07.6
15 Tory Martin Choudrant Elementary XC 241 8:09.0 8:09.0
16 Rebecca Mall Hillcrest Elementary School 389 8:22.3 8:22.3
17 Samantha Smith A.E. Phillips Bullpups 36 8:27.3 8:27.3
18 Trinity Garner Glen View Elementary 303 8:29.0 8:29.0
19 Zamarra Easter Hillcrest Elementary School 378 8:31.8 8:31.8
20 Lauren Osafo Cedar Creek 170 8:34.2 8:34.2
21 Laura Chennault Choudrant Elementary XC 224 8:57.8 8:57.8
22 Gracie Duke Choudrant Elementary XC 227 9:00.0 9:00.0
23 Briley Jones Choudrant Elementary XC 238 9:11.5 9:11.5
24 Alana Hudson Glen View Elementary 311 9:19.0 9:19.0
25 Sidney Hudson Hillcrest Elementary School 385 9:20.3 9:20.3
26 Mia Rabb A.E. Phillips Bullpups 26 9:20.8 9:20.8
27 Allie Savage A.E. Phillips Bullpups 32 9:22.3 9:22.3
28 Stormy Givens Glen View Elementary 305 9:30.5 9:30.5
29 Natalie Friery Hillcrest Elementary School 381 9:42.3 9:42.3
30 Trinity Baugh Hillcrest Elementary School 358 9:59.8 9:59.8
31 Brooke Fegley A.E. Phillips Bullpups 10 10:01.0 10:01.0
32 Grace Brennan Hillcrest Elementary School 363 10:09.5 10:09.5
33 Ashley Stutzman A.E. Phillips Bullpups 39 10:16.5 10:16.5
34 Kenzie Crawford Cedar Creek 141 10:34.0 10:34.0
35 Lyric Harris Glen View Elementary 307 10:46.5 10:46.5
36 Berniya Littleton Glen View Elementary 315 10:56.0 10:56.0
37 Abbey Holloway Choudrant Elementary XC 234 10:58.3 10:58.3
38 Hannah Madden A.E. Phillips Bullpups 18 11:01.3 11:01.3
39 Gabbie Holt Glen View Elementary 310 11:21.5 11:21.5
40 Amara McCullough Glen View Elementary 318 11:21.8 11:21.8
41 Abbey Warren Hillcrest Elementary School 416 11:28.0 11:28.0
42 Emily Stutzman A.E. Phillips Bullpups 40 11:33.0 11:33.0
43 Hannah Netherland Glen View Elementary 321 11:34.5 11:34.5
44 Anna Claire Pipes Hillcrest Elementary School 407 11:46.5 11:46.5
45 Heaven Blankenship Glen View Elementary 292 11:46.8 11:46.8
46 Savannah Pesnell Hillcrest Elementary School 406 12:21.5 12:21.5
47 Lily Garrett A.E. Phillips Bullpups 12 12:26.0 12:26.0
48 Emily Sawyer Glen View Elementary 330 12:37.3 12:37.3
49 Ainsley Wood A.E. Phillips Bullpups 45 12:42.0 12:42.0
50 Allyson Martin Choudrant Elementary XC 240 12:44.3 12:44.3
51 Hannah Palacios Glen View Elementary 325 13:10.3 13:10.3
 

3rd - 4th Grade Boys

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Blake Moss Cedar Creek 167 6:19.7 6:19.7
2 Reid Guirlando Unattached 2 6:19.8 6:19.8
3 Jack May Cedar Creek 163 6:42.5 6:42.5
4 Liden Coyne Hillcrest Elementary School 371 6:55.8 6:55.8
5 Carson Witt Hillcrest Elementary School 423 7:01.5 7:01.5
6 Haydn Shoemaker A.E. Phillips Bullpups 34 7:02.0 7:02.0
7 Rayne Oden Hillcrest Elementary School 403 7:08.5 7:08.5
8 Aly-Zaman Rice A.E. Phillips Bullpups 27 7:09.0 7:09.0
9 Ty Lolley Cedar Creek 158 7:10.5 7:10.5
10 Braden Ramsey Cedar Creek 172 7:25.3 7:25.3
11 Kyle Russell A.E. Phillips Bullpups 31 7:27.6 7:27.6
12 Tanner Alexander Choudrant Elementary XC 219 7:28.1 7:28.1
13 Jared Norsworthy Glen View Elementary 324 7:30.3 7:30.3
14 Leyton Riley Cedar Creek 176 7:35.5 7:35.5
15 Gavin Witten Cedar Creek 199 7:39.0 7:39.0
16 Jacob Jenkins Glen View Elementary 312 7:42.5 7:42.5
17 Reece Demattos Kingdom Fitness 596 7:54.5 7:54.5
18 Tyler Mayfield Hillcrest Elementary School 395 8:01.5 8:01.5
19 Steven Brasuell A.E. Phillips Bullpups 6 8:05.8 8:05.8
20 Dyllon Nimmer Hillcrest Elementary School 401 8:06.3 8:06.3
21 Manning Bennett A.E. Phillips Bullpups 5 8:14.0 8:14.0
22 Zachary Pace Choudrant Elementary XC 245 8:30.3 8:30.3
23 Ethan Collins Glen View Elementary 296 8:41.3 8:41.3
24 Grant Dubois Hillcrest Elementary School 377 8:41.3 8:41.3
25 Jackson Worthey A.E. Phillips Bullpups 46 8:41.5 8:41.5
26 Ben Denny A.E. Phillips Bullpups 8 8:43.8 8:43.8
27 Triston McKaskle Hillcrest Elementary School 396 8:44.3 8:44.3
28 Jonah Allen Hillcrest Elementary School 355 8:45.3 8:45.3
29 Zachary Atchison Hillcrest Elementary School 356 8:50.6 8:50.6
30 Mathew Wright A.E. Phillips Bullpups 48 8:53.8 8:53.8
31 Garrett Brown Hillcrest Elementary School 365 8:56.5 8:56.5
32 Craig Gage Glen View Elementary 300 9:07.1 9:07.1
33 Anthony Lewis Glen View Elementary 314 9:07.1 9:07.1
34 Cameron McCarthy Cedar Creek 164 9:11.3 9:11.3
35 Sidney Wilhite Cedar Creek 195 9:19.0 9:19.0
36 Kade Dumas Glen View Elementary 299 9:23.3 9:23.3
37 Braden Jones Choudrant Elementary XC 237 9:23.8 9:23.8
38 Grant Russell A.E. Phillips Bullpups 30 9:27.3 9:27.3
39 John Ross Wilhite Cedar Creek 194 9:32.0 9:32.0
40 Nicholas Adams Cedar Creek 132 9:32.1 9:32.1
41 Byriques Streets Hillcrest Elementary School 413 9:36.8 9:36.8
42 Mason Gilbert A.E. Phillips Bullpups 14 9:37.0 9:37.0
43 Aaron Williams A.E. Phillips Bullpups 44 9:37.5 9:37.5
44 Bryton Breeding Hillcrest Elementary School 361 9:49.8 9:49.8
45 Alex Nam Hillcrest Elementary School 400 10:17.8 10:17.8
46 Nathaniel Mayfield Hillcrest Elementary School 393 10:32.3 10:32.3
47 Tanner Sullivant Glen View Elementary 335 10:56.8 10:56.8
48 Memphis Young Hillcrest Elementary School 424 11:06.5 11:06.5
49 Nicholas Mayfield Hillcrest Elementary School 394 11:09.0 11:09.0
 

5th - 6th Grade Girls

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Amani McWain Unattached 608 6:48.0 6:48.0
2 Abigail Africa Unattached 616 6:57.8 6:57.8
3 Katilyn Cooper Cedar Creek 140 7:04.0 7:04.0
4 Georgia Hilburn Caddo Middle Magnet 103 7:06.8 7:06.8
5 Crisanna Weaver Choudrant Elementary XC 258 7:08.8 7:08.8
6 Emma Semmes Grace Episcopal School 353 7:22.3 7:22.3
7 Harlie Robinson Cedar Creek 181 7:26.5 7:26.5
8 Rayleigh Bennett Claiborne Christian 263 7:27.8 7:27.8
9 Katelyn Moore Cedar Creek 166 7:30.0 7:30.0
10 Samaria Speed A.E. Phillips Bullpups 38 7:35.3 7:35.3
11 Mandi Gresham Cedar Creek 150 7:35.8 7:35.8
12 Isabel Oakley A.E. Phillips Bullpups 20 7:41.0 7:41.0
13 Lacey Futch Choudrant Elementary XC 232 7:43.5 7:43.5
14 Carmen Williams Kingdom Fitness 595 7:48.0 7:48.0
15 Shelby Siebert Caddo Middle Magnet 114 7:49.3 7:49.3
16 Mary Julia Klug Cedar Creek 157 7:56.3 7:56.3
17 Gabi Gray Good Hope Middle School 517 7:56.8 7:56.8
18 Caroline Benton Good Hope Middle School 637 7:57.8 7:57.8
19 Rebekah Jowers Claiborne Christian 272 8:03.3 8:03.3
20 Abby Richardson Claiborne Christian 277 8:03.5 8:03.5
21 Bethani Davis Kingdom Fitness 631 8:04.0 8:04.0
22 Victoria Breeding Hillcrest Elementary School 362 8:11.0 8:11.0
23 Abby Matejowsky Hillcrest Elementary School 391 8:17.3 8:17.3
24 Leah Marsala Good Hope Middle School 518 8:24.0 8:24.0
25 Anna Head Claiborne Christian 270 8:27.0 8:27.0
26 Kathryn Maxwell Cedar Creek 161 8:32.8 8:32.8
27 Annamari Farrar Cedar Creek 146 8:36.0 8:36.0
28 Mae Wilson Good Hope Middle School 520 8:38.3 8:38.3
29 Ashley Vandevelde Cedar Creek 190 8:46.3 8:46.3
30 Lena Johnson Choudrant Elementary XC 235 8:50.3 8:50.3
31 Abby Ambrose Glen View Elementary 288 8:50.8 8:50.8
32 Ashlyn Audirsch Good Hope Middle School 516 8:59.0 8:59.0
33 Caroline Franklin North Webster 609 9:22.6 9:22.6
34 Joanna Ham Hillcrest Elementary School 383 9:23.8 9:23.8
35 Christall Bates A.E. Phillips Bullpups 4 9:33.6 9:33.6
36 Haylei Bass Glen View Elementary 290 9:42.3 9:42.3
37 Ellen Taylor A.E. Phillips Bullpups 41 9:48.8 9:48.8
38 Allison Howell Caddo Middle Magnet 105 10:14.8 10:14.8
39 Zachary White Grace Episcopal School 1353 10:17.6 10:17.6
40 Julia Trull Choudrant Elementary XC 254 10:22.5 10:22.5
41 Tessa Ledford Choudrant Elementary XC 239 10:36.0 10:36.0
42 Riley Noble Unattached 633 10:40.1 10:40.1
43 Daisy Wood Glen View Elementary 340 11:25.0 11:25.0
44 Cheyenne Walpool Glen View Elementary 338 11:29.5 11:29.5
45 Anna Claire Morris Hillcrest Elementary School 399 11:36.3 11:36.3
46 Lauren Washington Hillcrest Elementary School 417 11:36.3 11:36.3
47 Brittany Vandenberg Glen View Elementary 337 11:40.6 11:40.6
48 Sara Hoenke Glen View Elementary 309 11:53.0 11:53.0
49 Taylor Starlin Glen View Elementary 332 12:33.1 12:33.1
50 Magaly Garcia Glen View Elementary 301 12:54.8 12:54.8
51 Brhealynn Hines Glen View Elementary 308 12:58.8 12:58.8
52 Jordan Vine A.E. Phillips Bullpups 42 13:05.8 13:05.8
53 Robin Delacruz Hillcrest Elementary School 376 13:25.5 13:25.5
54 Bethany Milligan Glen View Elementary 319 14:34.1 14:34.1
 

5th - 6th Grade Boys

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Garrett Guirlando Unattached 1 5:58.3 5:58.3
2 Nathan Anderson Choudrant Elementary XC 220 6:07.3 6:07.3
3 Abram Tarantino Claiborne Christian 280 6:27.0 6:27.0
4 Ben Upshaw Choudrant Elementary XC 256 6:36.0 6:36.0
5 Orlando Jones Choudrant Elementary XC 629 6:36.3 6:36.3
6 Ryan Smith Choudrant Elementary XC 253 6:40.8 6:40.8
7 Jackson Harris Caddo Middle Magnet 101 6:43.8 6:43.8
8 Navy Coggins Cedar Creek 139 6:44.6 6:44.6
9 Olaric Garner Glen View Elementary 302 6:44.8 6:44.8
10 William Wright A.E. Phillips Bullpups 49 6:47.5 6:47.5
11 Hart Holtzclaw Good Hope Middle School 523 6:51.0 6:51.0
12 Gage Robichaux Choudrant Elementary XC 249 6:54.0 6:54.0
13 Tyler Fuller Caddo Middle Magnet 97 6:54.0 6:54.0
14 Kalani Salas Grace Episcopal School 354 7:04.9 7:04.9
15 Harrison Hartwell A.E. Phillips Bullpups 15 7:06.8 7:06.8
16 James Screws Caddo Middle Magnet 113 7:11.5 7:11.5
17 Gabe Poulin A.E. Phillips Bullpups 22 7:13.1 7:13.1
18 Ryan Jones Grace Episcopal School 343 7:23.1 7:23.1
19 Logan Ellinwood Caddo Middle Magnet 94 7:24.5 7:24.5
20 Logan Smith Choudrant Elementary XC 252 7:25.8 7:25.8
21 Parker Smith Caddo Middle Magnet 115 7:28.6 7:28.6
22 Grant Stevens Caddo Middle Magnet 116 7:31.1 7:31.1
23 Landry Duke Choudrant Elementary XC 228 7:32.8 7:32.8
24 Spencer Lynch Hillcrest Elementary School 387 7:34.5 7:34.5
25 Casey Cartwright Good Hope Middle School 521 7:38.6 7:38.6
26 Robert Brown Caddo Middle Magnet 91 7:39.3 7:39.3
27 Peter Gentile Unattached 614 7:39.8 7:39.8
28 Andrew Castine Hillcrest Elementary School 367 7:41.3 7:41.3
29 Zach Toney Claiborne Christian 281 7:42.3 7:42.3
30 Pipes Taylor Glen View Elementary 336 7:48.3 7:48.3
31 Brandon Fuller Caddo Middle Magnet 625 7:49.5 7:49.5
32 Cody Rikard Good Hope Middle School 525 7:50.8 7:50.8
33 Grayson Logan Caddo Middle Magnet 108 7:51.1 7:51.1
34 Hough Smith Choudrant Elementary XC 251 7:53.1 7:53.1
35 Jack Henry Decuir Hillcrest Elementary School 375 7:58.0 7:58.0
36 Parker King A.E. Phillips Bullpups 16 8:00.8 8:00.8
37 Maliek Roberson Hillcrest Elementary School 408 8:08.0 8:08.0
38 Ethan Purifoy A.E. Phillips Bullpups 24 8:08.6 8:08.6
39 Carson Basinger Caddo Middle Magnet 88 8:19.8 8:19.8
40 Johnathan Snuggs Good Hope Middle School 526 8:37.6 8:37.6
41 Hank Turnage Caddo Middle Magnet 627 8:37.6 8:37.6
42 Ja'Karious Owens Hillcrest Elementary School 404 8:40.0 8:40.0
43 Luke Webb Good Hope Middle School 527 8:56.5 8:56.5
44 Aaron Caldwell Choudrant Elementary XC 630 9:04.0 9:04.0
45 Emanuel Lambert Hillcrest Elementary School 634 9:13.6 9:13.6
46 Alex Moore Good Hope Middle School 524 9:23.5 9:23.5
47 Landry Reeks Caddo Middle Magnet 112 9:26.0 9:26.0
48 Michael Bishop Glen View Elementary 291 9:37.8 9:37.8
49 Damien Friedman Choudrant Elementary XC 231 10:11.1 10:11.1
50 Alex Friedman Choudrant Elementary XC 230 10:23.3 10:23.3
51 Tucker Riser Choudrant Elementary XC 248 10:44.8 10:44.8
52 Unknown Partic. 636 636 10:47.0 10:47.0
53 Ryan Williams Hillcrest Elementary School 422 11:08.3 11:08.3
 

Junior High Girls

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Ebanae Eddy RUSTON JR. HIGH 472 13:40.3 13:40.3
2 Marissa Bennett Choudrant 203 13:40.8 13:40.8
3 Samantha Hilburn Caddo Middle Magnet 104 14:20.8 14:20.8
4 Emmy Aaron Choudrant 201 14:40.3 14:40.3
5 Madeline Williams RUSTON JR. HIGH 489 14:45.3 14:45.3
6 Tess Layton Caddo Middle Magnet 565 12 14:58.0 14:58.0
7 Peyton Howard RUSTON JR. HIGH 475 15:03.6 15:03.6
8 Zyerra Jones Caddo Middle Magnet 106 15:09.8 15:09.8
9 Jocelyn Walker Caddo Middle Magnet 119 15:18.0 15:18.0
10 Tiara Hester RUSTON JR. HIGH 474 15:19.0 15:19.0
11 Madi Norris Good Hope Middle School 537 15:28.8 15:28.8
12 Aubri Skinner RUSTON JR. HIGH 486 15:30.0 15:30.0
13 Kalyn Red Choudrant 215 15:35.1 15:35.1
14 Chelsey Walker Caddo Middle Magnet 118 15:42.6 15:42.6
15 Alissa Landers Lakeside 430 15:57.8 15:57.8
16 Alexa Sullivan RUSTON JR. HIGH 487 15:58.3 15:58.3
17 Madeline Keen RUSTON JR. HIGH 476 16:03.5 16:03.5
18 Kelsey Deirio Good Hope Middle School 552 16:05.8 16:05.8
19 Halie Robinson Cedar Creek 180 16:27.3 16:27.3
20 Alyssa Deirio Good Hope Middle School 551 16:31.3 16:31.3
21 Anne Claire Rhymes RUSTON JR. HIGH 484 16:31.8 16:31.8
22 Tahsin Bari RUSTON JR. HIGH 469 16:34.1 16:34.1
23 Meg Brown Caddo Middle Magnet 90 16:45.6 16:45.6
24 Lacey Hotard Choudrant 210 16:58.0 16:58.0
25 Mary Lynch RUSTON JR. HIGH 479 17:16.1 17:16.1
26 Brooke Birch RUSTON JR. HIGH 470 17:17.3 17:17.3
27 Zoria Findley RUSTON JR. HIGH 473 17:18.3 17:18.3
28 Megan Arbuckle Caddo Middle Magnet 87 17:32.3 17:32.3
29 Rachal Nugent Good Hope Middle School 539 17:41.6 17:41.6
30 Camryn Leavitt Good Hope Middle School 536 17:48.8 17:48.8
31 Lucia Boyd Caddo Middle Magnet 89 17:49.0 17:49.0
32 Mallory Loe Good Hope Middle School 556 13 18:03.8 18:03.8
33 Audrey Taunton Cedar Creek 186 18:25.3 18:25.3
34 Elizabeth Turnage Caddo Middle Magnet 626 18:36.3 18:36.3
35 Sarah Terracciano Caddo Middle Magnet 117 18:57.0 18:57.0
36 Kaitlin Many Claiborne Christian 274 19:00.6 19:00.6
37 Kate Posey Choudrant 214 19:07.0 19:07.0
38 Avery Glover Good Hope Middle School 554 20:05.3 20:05.3
39 Alex Prymek Caddo Middle Magnet 111 20:10.3 20:10.3
40 Bailey Fuhrmann Calvary Baptist 126 20:23.3 20:23.3
41 Samantha Beekman Good Hope Middle School 528 20:31.5 20:31.5
42 Annmarie Cash Good Hope Middle School 545 20:42.3 20:42.3
43 Heather Hodges Good Hope Middle School 533 21:30.8 21:30.8
44 Brister Curry Good Hope Middle School 550 22:00.0 22:00.0
45 Brenna Holtzclaw Good Hope Middle School 555 22:08.8 22:08.8
46 Shelby Joyner Claiborne Christian 273 22:09.8 22:09.8
47 Katie Emory Claiborne Christian 266 22:11.8 22:11.8
48 Justa Foote Good Hope Middle School 532 22:42.6 22:42.6
49 Abby Gissendanner Good Hope Middle School 553 24:04.5 24:04.5
50 Brianna Zimck Good Hope Middle School 538 24:12.0 24:12.0
51 Bailey Thompson Good Hope Middle School 558 25:40.6 25:40.6
52 Savana Salter Good Hope Middle School 557 25:41.1 25:41.1
53 Desiree Ciccio Good Hope Middle School 547 27:29.8 27:29.8
54 Laterica Jenkins Good Hope Middle School 535 28:30.8 28:30.8
55 Chasity Ciccio Good Hope Middle School 546 28:30.8 28:30.8
 

Junior High Boys

Place Name Team Bib No Age Chip Time Gun Time
1 Eric Greene Lakeside 428 12:30.8 12:30.8
2 Caleb Millien RUSTON JR. HIGH 482 12:49.6 12:49.6
3 Harrison Travis Grace Episcopal School 351 13:31.6 13:31.6
4 Jarod Sexton-Davis Choudrant 216 13:47.3 13:47.3
5 Michael Keys RUSTON JR. HIGH 477 13:49.3 13:49.3
6 Anthony Atkinson RUSTON JR. HIGH 468 13:54.3 13:54.3
7 Austin Pike Lakeside 436 14:00.8 14:00.8
8 Jackson Pierce RUSTON JR. HIGH 483 14:25.1 14:25.1
9 Parker Pearce Good Hope Middle School 561 14:29.3 14:29.3
10 Collin Shively RUSTON JR. HIGH 485 14:39.1 14:39.1
11 Steven France Lakeside 427 14:45.8 14:45.8
12 Cole Easterly Caddo Middle Magnet 93 14:49.1 14:49.1
13 Zack Flash Caddo Middle Magnet 96 14:50.5 14:50.5
14 Conner Thompson RUSTON JR. HIGH 488 14:52.3 14:52.3
15 Jack Henson Caddo Middle Magnet 102 14:55.3 14:55.3
16 Clay Rikard Good Hope Middle School 562 15:04.1 15:04.1
17 Michael Schaff Good Hope Middle School 563 15:08.3 15:08.3
18 Matt Latendre RUSTON JR. HIGH 478 15:12.1 15:12.1
19 Jordan McNeely Good Hope Middle School 560 15:15.1 15:15.1
20 Tyler McConnell RUSTON JR. HIGH 480 15:22.1 15:22.1
21 Grayson Allen RUSTON JR. HIGH 467 15:24.8 15:24.8
22 Zach O'Rear Caddo Middle Magnet 110 15:30.6 15:30.6
23 Garrett Decuir RUSTON JR. HIGH 471 15:36.3 15:36.3
24 Cody Robinson Lakeside 438 15:39.8 15:39.8
25 Ian Meyers RUSTON JR. HIGH 481 15:41.6 15:41.6
26 Alex Robles Lakeside 439 15:43.3 15:43.3
27 Kyle Kaltenbach Caddo Middle Magnet 107 16:00.1 16:00.1
28 j.r. Mueller Lakeside 434 16:39.8 16:39.8
29 Dustin Devers Choudrant 610 16:51.6 16:51.6
30 Joseph Johnson Lakeside 429 16:56.3 16:56.3
31 Logan Hampton Claiborne Christian 269 17:02.8 17:02.8
32 Connor Hollis Good Hope Middle School 541 17:06.8 17:06.8
33 Micah Williams RUSTON JR. HIGH 490 17:32.3 17:32.3
34 Joseph Governo Good Hope Middle School 540 17:57.1 17:57.1
35 Luke Rappold Good Hope Middle School 542 17:57.3 17:57.3
36 Ethan Arbuckle Caddo Middle Magnet 86 18:19.6 18:19.6
37 Aaron Alford Good Hope Middle School 559 18:43.8 18:43.8